بارگذاری

اخذ پذیرش در رشته های پزشکی دانشگاههای روسیه

دانشجو میتواند از ۲ مسیر وارد دانشگاه شود و به ادامه تحصیل در روسیه بپردازد.

Generic placeholder image
راشا اسکولار

آذر 20,1397

اخذ پذیرش در رشته های پزشکی دانشگاههای روسیه

تحصیل در روسیه
اخذ پذیرش در رشته های پزشکی دانشگاههای روسیه
شیوه اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه. 
همانطور که در مطالب قبلی در مورد دانشگاه پزشکی سچینوا،  رودن و پاولوف مطرح شد، برای اخذ پذیرش در رشته پزشکی در روسیه ، دانشجو میتواند از ۲ مسیر وارد دانشگاه شود و به ادامه تحصیل در روسیه بپردازد.
۱- شرکت در امتحانات ورودی دانشگاههای پزشکی روسیه در ماه جون که شامل دروس زبان روسی، شیمی و زیست میباشد، و در صورت کسب امتیاز بالا ، بدون هیچ هزینه ای، موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در روسیه میشود . سیستم امتیاز دهی به این صورت میباشد که امتیاز بالای ۶۳ از ۱۰۰ میتواند منجر به تحصیل در روسیه و دانشگاه مورد نظر دانشجو بشود، و اگر امتیاز او بالاتر از ۸۵ ( سیستم  امتیاز در هر دانشگاه متفاوت است) باشد ، به این معنی میباشد که دانشجو موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در روسیه شده، اگر کمتر از این امتیاز باشد ،دانشجو ملزم به پرداخت هزینه تحصیلی جهت ادامه تحصیل در روسیه میباشد. دروس این امتحان حتی برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی نیز شامل زبان روسی میشود، و تمامی سوالات به زبان روسی طراحی میشوند، عموما دانشجویان خارجی از کشورهای شوروی سابق که قصد تحصیل در روسیه را دارند،بعلت آشنایی به این زبان و سیستم آموزشی روسیه ،موفق به کسب امتیازات بالا و دریافت بورسیه تحصیلی در روسیه میشوند. 
۲- از روش دوم استقبال بیشتری در بین دانشجویان خارجی علاقه مند به تحصیل در روسیه میشود، در این روش دانشجو در دوره های آماده سازی ثبت نام نموده، در ۳ ماه اول به او آموزش زبان روسی داده میشود، و از ماه سوم به بعد دروس شیمی و زیست نیز به آن اضافه میشود. این کلاسها از ماه سپتامبر شروع شده و تا آخر ماه می ادامه خواهد داشت، سپس در ماه جون، امتحانات برگزار میشود، که طبق قانون آموزشی روسیه، دانشگاه ۱ ماه قبل از امتحانات موظف به ارائه سوالات امتحانی به دانشجو میباشد. 

                             

دانشجویانی که در این دوره ها ثبت نام میکنند، نسبت به دانشجویانی که صرفا برای امتحان ثبت نام کرده اند اولویت دارند، و دانشگاه ابتدا دانشجویان این دوره ها را ثبت نام میکند و در صورت وجود کرسی اضافه، آن را به دانشجویان دیگر اختصاص میدهد‌.
هزینه این دوره ها در دانشگاه سچینوا در سال ۲۰۱۸ معادل ۳۳۰۰ دلار، در دانشگاه پزشکی رودن ۶ هزار دلار و در دانشگاه پزشکی پاولوف سنت پترزبورگ ۳۴۰۰ دلار میباشد.
قابل توجه متقاضیان رشته های پزشکی و تحصیل در روسیه؛ هزینه های تحصیلی در دورهای پزشکی در روسیه ،با توجه به نوع تخصص از ۳ تا ۷ هزار دلار در سال متفاوت است‌.
دورهای پزشکی در روسیه عموما ۵ سال میباشد که به احتساب ۱ سال در دوره های آماده سازی ، تحصیل در رشته پزشکی روسیه ۶ سال بطول می انجامد. 
به استحضار دانشجویان عزیز متقاضی تحصیل در روسیه ، در تمامی رشته ها می رساند که موسسه 
راشا اسکولار، تنها با دانشگاههای معتبر و مورد تائید نظام پزشکی و وزارت بهداشت ایران همکاری داشته، و از ارائه پذیرش در دانشگاههای درجه ۲ یا ۳ معذور است. 
جهت ثبت نام در این دوره ها، اسکن پاسپورت،ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به زبان روسی و تائید آن در سفارت روسیه در تهران الزامی میباشد. همچنین پس از ورود دانشجو به روسیه، وی ملزم به گذراندن آزمایشات پزشکی جهت عدم وجود بیماریهای واگیردار میباشد. 
جهت پذیرش در دورهای پزشکی دانشگاههای روسیه همین امروز با ما در ارتباط باشید، فردا دیر است. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت ادامه تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.