بارگذاری

اطلاعات مربوط به ویزای دانشجویی روسیه

در این مطلب با نحوه دریافت ویزای دانشجویی روسیه آشنا می‌شوید

Generic placeholder image
راشا اسکولار

آبان 16,1397

اطلاعات مربوط به ویزای دانشجویی روسیه

بعد از اقدام شما برای پذیرش در دانشگاه ، در مدت ۳۰ روز کاری دعوتنامه شما آماده میشود، دعوتنامه های جدید بصورت الکترونیکی صادر میشود و صرفا شماره دعوتنامه به دانشجو ارسال میشود. در سیستم الکترونیکی سفارتخانه یا کنسولی ،دعوتنامه موجود میباشد و دانشجو صرفا فرم مخصوص را بهمراه یک قطعه عکس پر کرده و ارائه مینماید ،در صورت نیاز، سفارتخانه با دریافت مبلغی بیشتر در ۴۸ ساعت، ویزای او را ارائه میکند، در حالت عادی ویزا بعد از ۷ روز کاری آماده میشود.(عکس اول).

Smiley face

برای دریافت ویزا حضور شخص دانشجو الزامی نیست و شرکتهایی در این زمینه فعالیت دارند که برای دانشجویان راشا اسکولار با دریافت مبلغی بیشتر از هزینه ویزا در سفارتخانه ، کارهای مربوط به دریافت ویزا را انجام میدهند، شرکتهای مورد تائید ما تا زمان ارائه ویزا ،هزینه ای از دانشجو دریافت نمیکنند و تنها پس از ارائه پاسپورت به همراه ویزا ،هزینه آن توسط دانشجو پرداخت میشود.

در ابتدا از طریق سفارت، ویزای ۳ ماهه و یکبار تردد به دانشجو ارائه میشود و بعد از ورود به روسیه در فرودگاه یک کاغذ کوچک در پاسپورت قرار میگیرد که بسیار مهم است و تا زمان خروج از کشور، دانشجو باید از آن مراقبت کند( عکس دوم). پس از ورود به کشور روسیه دانشجو ۷ روز فرصت دارد تا اقدام به رجیستر نماید(عکس سوم) ، که عموما خود دانشگاه این کار را پس از دریافت هزینه تحصیل انجام میدهد، پس از پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه ، سریعا اقدام به تمدید ویزای یکساله چند بار تردد مینماید که در زمان ۲۰ روز آماده میشود. 

یک‌ماه قبل از اتمام ویزا ،دانشجو به قسمت امور ویزای دانشگاه مراجعه میکند و ویزای سال بعد او تهیه میشود. در تمامی دانشگاهها بخشی مربوط به امور ویزا و رجیستر دانشجویان خارجی اختصاص داده میشود. 

دانشجویان برای سفر به کشورهای اروپایی میتوانند از سفارتخانه ها و یا کنسولی ها ویزای شینگن دریافت کنن، که گواهی نامه از دانشگاه مبنی بر دانشجو بودن آنها ارائه میشود و در ۱۰ روز کاری و عموما بدون هیچ مشکلی شینگن آنها صادر میشود.

Smiley face

اگر در شهر سنت پترزبورگ هستین ،نزدیک ترین و راحترین کشور جهت اخذ شینگن کشور فنلاند میباشد ، مشکلاتی که عموما در ایران جهت دریافت شینگن بوجود میاید برای دانشجویان در اینجا اتفاق نمی افتد و بدون در نظر گرفتن ملیت،و صرفا با پرداخت هزینه مربوط به ویزا که از ۶۰ تا ۱۲۰ یورو با توجه به کشور صادر کننده متفاوت میباشد ،به دانشجو شینگن تعلق میگیرد. 

از شهر سنت پترزبورگ تا هلسینکی با اتومبیل شخصی ۴ ساعت و با قطار تند رو نیز ۳/۵ طول میکشد،البته کشتیهای فوق لوکس ماریا و کشتی ۱۲ طبقه سنت پترزبورگ نیز مسافرین را به هلسینکی و سوئد انتقال میدهند. اما ارزان ترین راه با اتوبوس به قیمت رفت برگشت ۲۰ یورو میباشد. راشا اسکولار در تمامی این زمینه ها ارائه خدمات میکند.

Smiley face