بارگذاری

بورسیه تحصیلی در روسیه

برای تحصیل رایگان در روسیه دانشجو میتواند از ۳ روش موجود در سیستم اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه استفاده کند

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 23,1397

بورسیه تحصیلی در روسیه

تحصیل در روسیه 

 

 

بورسیه تحصیلی در روسیه 

در کشورهای اروپایی و آمریکا برای اخذ بورسیه تحصیلی ابتدا با اساتیدی که دارای گرانت یعنی اجازه بورسیه دادن به دانشجویان هستند ارتباط برقرار میشود، و پس از ارسال مقالات و تجربیات ، در صورت دستاوردی با ارزش، استاد، وی را به همکاری و تحصیل رایگان در کشور خود دعوت میکند. 

 

اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه از طریق این راه امکان پذیر نمی باشد،  بلکه برای تحصیل رایگان در روسیه دانشجو میتواند از ۳ روش موجود در سیستم اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه استفاده کند تا بتواند به تحصیل در روسیه بصورت رایگان بپردازد.
 

روش اول. به سفارت هر کشور در روسیه چند سهمیه بورسیه تحصیلی روسیه داده میشود، که بنا به اولویتهای سفارت به دانشجویان علاقمند به تحصیل در روسیه ارائه میشود. این دانشجویان در دوره هایی از سال معمولا در ماه های تیر و مرداد که سفارت لاین خود را برای ارسال درخواستها باز میکند ، ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز سفارت میباشند، در فرمهای درخواست بورسیه ، محل و دانشگاه مورد علاقه دانشجو برای تحصیل در روسیه از ۳ تا ۵ اولویت اول دانشجو در نظر گرفته شده ، بعد از تحقیقات سفارت و داشتن اولویتهای اولیه ، سفارت آنها را به وزارت علوم روسیه جهت تحصیل رایگان در روسیه معرفی میکند. ‌
روش دوم . در این روش دانشجویان علاقمند به تحصیل در روسیه و اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه،  مستقیم به سایت وزارت علوم روسیه رفته و مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی را که عموما شامل مدارک تحصیلی قبلی ( با ترجمه به زبان روسی و تائیدیه سفارت روسیه در ایران ) ، فرم سلامت ( اگر این فرم در خارج از روسیه تهیه شده، باید به زبان روسی و تائید سفارت روسیه در ایران باشد)   نامه انگیزه،  که در آن باید علت علاقه خود برای تحصیل در روسیه ، رشته مورد نظر ، شهر و دانشگاه مورد نظر را بخوبی و به زبان روسی شرح دهید . 
وزارت علوم روسیه نیز ، تنها در ماه جون اقدام به دریافت این درخواستها میکند و در ماه جولای نتایج را اعلام میکند.
روش سوم . این روش عموما برای فارغ التحصیلان و دانشجویان خارجی دانشگاههای روسیه کاربرد دارد، که از دانشگاهی که در آن مشغول تحصیل میباشند درخواست بورسیه و ادامه تحصیل بصورت رایگان در آن دانشگاه را دارند. که عموما در صورت کسب نمرات خوب ، دانشگاه با درخواست آنها موافقت میکند. 
در هر دانشگاهی در روسیه ، بخشی مربوط به امور جوانان وجود دارد، که درصورت بوجود آمدن مشکلات روحی و‌مالی به دانشجویان کمک میکنند. 
نکات مهم قبل از اقدام برای اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه: 

  • دانشجو باید مسلط با زبان روسی باشد و ارائه مدرک زبان روسی در هر سه روش الزامی میباشد.  
  • اولویت تحصیل رایگان در روسیه با دانشجویانی است که یک دوره تحصیلی را در روسیه گذرانده و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام به اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی در روسیه نموده اند. 
  • تمام مدارکی که ارسال میشود در هر سه روش باید به زبان روسی ترجمه و به تائید سفارت روسیه در ایران برسد. 
  • ارائه گواهی سلامت در هنگام ارسال درخواست الزامی است. 
  • نوشتن نامه انگیزه ، در هر ۳ مورد ، مخصوصا روش دوم ، وزارت علوم روسیه،  تاکید بالای بر علل درخواست، چرا تحصیل در روسیه؟ چرا این رشته؟ چرا تحصیل این رشته در روسیه؟ ویژگیهای خاص تحصیل رشته مورد نظر دانشجو در روسیه دارد، و از سوی شیوه نگارش نامه بیانگر تسلط دانشجو به زبان روسی است. 
  • چنانچه مدارک ارسالی ناقص باشد ، بدون اطلاع قبلی به دانشجو، نام او از لیست متقاضیان تحصیل در روسیه حذف میشود. 
  • در هر سه روش به متقاضیان تحصیل در دوره پیش نیاز یا پادفک ، بورسیه تعلق نمیگیرد. 

 

از جمله خدمات موسسه راشا اسکولار به دانشجویانی که از طریق این موسسه وارد روسیه شده و یک دوره تحصیلی را با موفقیت سپری کرده اند و یا پس از دوره پادفک ، قصد اقدام به اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی در روسیه را دارند، پر کردن فرم درخواست، و کنترل تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه و کمک به او برای دریافت آن میباشد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید. 

 

# تحصیل در روسیه 
# بورسیه تحصیلی در روسیه 
# روشهای اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه