بارگذاری

تحصیل در رشته مامایی در روسیه ، تحصیل در پزشکی اطفال در روسیه

بدلیل ارزان بودن تحصیلات در روسیه و کیفیت مثال زدنی آموزش علم ، دانشجویان خارجی بسیاری برای تحصیل در روسیه در رشتهای مامایی و اطفال وارد روسیه شدند

Generic placeholder image
راشا اسکولار

بهمن 09,1397

تحصیل در رشته مامایی در روسیه ، تحصیل در پزشکی اطفال در روسیه

تحصیل در روسیه 

تحصیل در رشته مامایی در روسیه ، تحصیل در پزشکی اطفال در روسیه

کشور روسیه ، یک ششم کلی خشکیهای جهان را در اختیار دارد، اما جمعیت این کشور در آمار رسمی ۱۴۰ میلیون میباشد، که بسیاری معتقدند این آمار درست‌نبوده ، و جمعیت واقعی روسیه از این تعداد کمتر میباشد، حتی جمعیت ۱۴۰ میلیونی روسیه برای این کشور بسیار اندک میباشد، چراکه جمعیت روسیه ، جز جمعیت پیر جهان بحساب میآید. 

بهمین دلیل دولت روسیه تصمیم به حمایت از زوجهای جوان گرفت ، تامین کلیه هزینه های تا یک سال و نیم کودک ، رایگان بودن هزینه های تحصیل، رایگان بودن هزینه های زایمان، درمان و سپس تا پایان دوره دانشگاه و سایر خدمات دیگر از جمله تدابیر دولت روسیه میباشد.
برای والدین نیز در صورت بدنیا آمدن فرزند دوم ، مبلغ ۵۵۰ هزار روبل ، معادل ۱۰ هزار دلار، و ارائه وام بانکی تا ۷۰ درصد قیمت خانه ،بصورت ۲۰ ساله و سود ۴ تا ۷ درصد ، و در صورت بدنیا آمدن فرزند سوم ، یک خانه ۳ اتاق خوابه به زوجین از طرف دولت روسیه هدیه داده میشود‌. 

طبیعتا اینهمه تدابیری که برای رشد جمعیت در روسیه در نظر گرفته شده ، بدون کمک و پشتیبانی پزشکی مامایی و اطفال ، قابلیت اجرایی شدن پیدا نمیکند.
بنابراین در زمینه علم پزشکی مامایی و همچنین پزشکی اطفال در روسیه یک رویکرد انقلابی شکل پیدا کرد ، که سبب رشد این دو شاخه از علوم پزشکی در روسیه شد، تمامی دانشگاههای پزشکی روسیه ملزم به آموزش و تربیت متخصصین این دو رشته شدند . 

و باز بدلیل ارزان بودن تحصیلات در روسیه و کیفیت مثال زدنی آموزش علم ، دانشجویان خارجی بسیاری برای تحصیل در روسیه در رشتهای مامایی و اطفال وارد روسیه شدند، دانشکده پزشکی دانشگاه ملی مسکو،  دانشگاه پزشکی پاولوف ، دانشگاه پزشکی سچینوا و بسیاری از دانشگاههای پزشکی دیگر روسیه که مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران نیز میباشند، و با هزینه ای معادل ۳۵۰۰ تا ۶ هزار دلار ، با توجه به دانشگاه مورد انتخاب دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در روسیه ، آماده تعلیم و تربیت متخصصین اطفال و همچنین مامایی میباشند. 

تحصیل در روسیه در رشته های مامایی و اطفال، تنها با زبان روسی ممکن میباشد،  بنابراین ، متقاضیان تحصیل در روسیه در این رشته ها میتوانند ، وارد دوره های پیش نیاز یا همان پادفک شده ، و پس از یادگیری زبان روسی و تکرار دروس شیمی و زیست ،وارد دوره های اصلی رشته خود شده و به ادامه تحصیل در روسیه بپردازند. 

مامایی در روسیه ، بیشتر بر روی زایمان طبیعی نوزاد تمرکز دارد و تا لحظات آخر نیز از سزارین کودک خودداری میکنند، و تنها در صورت مشکل اساسی و یا خطر جانی برای نوزاد و مادر،  زایمان بصورت سزارین انجام میشود، اگر پزشک مجبور به سزارین کودک شود، به آن معنا میباشد که در طول دوران بارداری، از مادر و کودک به درستی مراقبت ننموده و شامل نمره منفی برای وی میشود‌ . 

طبق قانون وزارت سلامت و بهداشت روسیه ، پس از تولد نوزاد و ترخیص از زایشگاه ،متخصص اطفال، مادر و کودک را به مدت ۱ ماه،  هر هفته ۲ بار در خانه ، تحت کنترل خواهد داشت و موظف به دیدار آنها میباشد، ساعتهای ملاقات و آمدن دکتر متخصص اطفال از قبل با والدین مورد توافق قرار میگیرد. پس از این دوره تا ۶ ماهگی کودک ، متخصص اطفال، پس از تماس مادر مبنی بر نیاز به حضور دکتر متخصص با بیمارستان،  موظف به ویزیت کودک در منزل وی میباشد.  

علاقمندان به تحصیل در رشته مامایی و یا پزشکی اطفال در روسیه میتوانند از طریق موسسه راشا اسکولار بعنوان تنها مرجع تخصصی تحصیل در روسیه،  اقدام به اخذ پذیرش و تحصیل در رشته مورد علاقه خود در بهترین و معتبرترین دانشگاههای  روسیه نمایند. 

روش کاری ما

جهت دریافت اطلاعات بیشتر جهت ادامه تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.

# تحصیل در روسیه 
# تحصیل پزشکی در روسیه 
# تحصیل در رشته مامایی در روسیه 
# تحصیل در رشته پزشکی اطفال در روسیه 

با راشا اسکولار آینده روشن تری را پیش رو خواهید داشت