بارگذاری

تحصیل در روسیه ، اخذ پذیرش در دانشگاههای روسیه

در این مطلب از زاویه ای دیگر به چرایی تحصیل در روسیه و انتخاب این کشور خواهیم پرداخت

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 28,1397

تحصیل در روسیه ، اخذ پذیرش در دانشگاههای روسیه

تحصیل در روسیه ، اخذ پذیرش در دانشگاههای روسیه 

در مطالب قبلی بارها به نکات مثبت تحصیل در روسیه ، که شامل کیفیت بالای آموزش، هزینه کم تحصیل در روسیه و راحتی اخذ ویزای این کشور میشود اشاره نموده ایم. اما در این مطلب از زاویه ای دیگر به چرایی تحصیل در روسیه و انتخاب این کشور خواهیم پرداخت.

احترام ، مردمان روس، نسبت به فرهنگهایی که کمتر از آنها اطلاع دارند کنجکاوی نشان می‌دهند و به با احترام با آنها برخورد میکنند، و علاقمند با شناساندن فرهنگ روسه به مهمانانشان میباشند ، از آنجایی که ایران علارغم نزدیکی به روسیه برای مردم روس کشور شناخته شده ایی نمی باشد،  با مردم ما مخصوصا دانشجویان شاغل به تحصیل در روسیه با احترام برخورد میکنند ، همینجا از توریستهای عزیز که برای گذراندن دوره ۱ هفته ای تعطیلات به روسیه میآیند ، خواهش میکنیم تا سفرای فرهنگی خوبی برای فرهنگ و‌تمدن ایرانی باشند، چرا که دانشجویان ایرانی شاغل تحصیل در روسیه همواره به تعریف و تمجید از فرهنگ و ادب ایرانی در بین روسها میپردازند ،  رفتار عزیزان توریست ، مهر تائید یا رد گفته های این دانشجویان میباشد.

کار در روسیه ، هر چند بر اساس قوانین روسیه ، دانشجویان شاغل به تحصیل در روسیه اجازه کار در این کشور را ندارند ، و از طرفی خود دانشجویان نیز بعلت زیاد بود دروس و سختیهای تحصیل در روسیه زمان کافی برای کار ندارند، اما برخی کارفرمایان به مسائل قانونی توجه نکرده و از دانشجویان در برخی شغلها استفاده میکنند، همچنین بسیاری از دانشجویان شاغل به تحصیل در روسیه،  به تدریس زبان مادری خود و امور ترجمه و توریستی مشغول میشوند.

 

آزادی در انتخاب ، روسها بر خلاف پیش زمینه تاریخی و فکری ایرانیان در مورد روسیه ، مردمانی آزاد اندیش و متمدن هستند ، همین‌نکته در سیستم‌تحصیلی روسیه نیز به وضوح دیده میشود ، انتخاب آزادانه رشته مورد علاقه برای تحصیل در روسیه، تعغیر رشته در روسیه ، و بسیاری از آزادیهای فکری دیگر برای دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در روسیه مهیا میباشد.

دوست روزهای سخت ، آری روسها ( در صورت شناخت درست و ایجاد رابطه پلکانی) بهترین دوستان جهانند ، آنها بسختی با کسی دوست میشوند ، اما بعد از دوستی،  دوستان خود را هیچگاه رها نمیکنند. در دانشگاههای روسیه نیز این نکته دیده میشود ، در ابتدا دانشگاه با دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در روسیه بسیار رسمی و‌جدی برخورد میکند، و همه چیز باید در زمان و‌مکان مناسب خود انجام شود ، و هزینه ها به موقع پرداخت گردد، اما بعد از شناخت و درستی آزمایی  دانشجویان، دانشگاه به آنها اعتماد نموده و در صورت بروز مشکلات مالی و‌حتی خانوادگی ، به کمک دانشجو می شتابد‌.

خانواده جدید ، چنانچه در روسیه دوستی یافتید، بدون شک او شما را با خانواده خود آشنا خواهد کرد ، و والدین او ، همانند پدر و مادری دلسوز در کنار دوست فرزند خود خواهند ماند.

این مطالب اغراق نیست ، بلکه نویسنده این مطلب بعد از ۱۵ سال زندگی و تحصیل در روسیه و گذراندن پستی و بلندیهای بسیار ، به این نتایج رسیده است ، اما شرط دست یافتن به این نتایج صادق بودن با خود. احترام به فرهنگ دیگر ، عدم سوءاستفاده از نرمش دیگران ، شناخت احترام و ابراز آن میباشد ، در غیر این صورت روی دیگر سکه ، یعنی روان خرس تازه بیدار شده از خواب زمستانی روسیه را خواهند دید.

مسئله مهم دیگر ، انتخاب درست رشته و دانشگاه در شهر مورد نظرتان میباشد، راشا اسکولار میتواند در کلیه امور از اخذ پذیرش، اجاره منزل، امور پزشکی، درخواست بورسیه برای سطوح بالاتر ، در کنار شما باشد.


بله، خود شما بعد از کسب اطلاعات موجود در سایت ما میتوانید اقدام به اخذ پذیرش و تحصیل در روسیه نمایید ، اما بدون شک ، به غیر از سختی هایی که در انتظار شما هستند ، هزینه های شما بسیار بیشتر از اعداد و ارغام ذکر شده در سایت ما خواهد بود. بعنوان مثال ارائه مدرک بیمه به دانشگاه الزامی است ، که قیمت آن از ۱۵۰ تا ۴۰۰ دلار و بیشتر متغیر است، که طبیعتا فروشنده آن بیمه نامه ، گرانترین آن را به شما خواهد فروخت، یا نکات ریز و مهمی که در صورت عدم رعایت آن ، سبب باز پرداخت دوباره هزینه ها ،  سوءاستفادهای سوداگران ، و حتی دیپورت یا هزینه های اخراج موقت و غیره را خواهد داشت ، شما میتوانید با پرداخت مبلغی اندک از وقوع تمام این مسائل جلوگیری کنید.

ما تمامی اطلاعات مربوط به دانشگاهها و مسائل مربوط به تحصیل در روسیه را با تمام جزئیات در اختیار شما قرار دادیم ، اطلاعاتی که در هیچ سایت و کتابی نخواهید یافت ، صادقانه و بی ریا ، این خود گویای تخصص و حرفه ایی بودن ماست ، به ما اطمینان کنید، فرزندان شما در روسیه با ما تنها نیستند، و در صورت استفاده از خدمات راشا اسکور،  والدین برای دیدار با فرزندانشان ، میتوانند بصورت رایگان از خدمات ترانسفر از فرودگاه استفاده کنند .

راشا اسکولار تحصیلات و زندگی خوبی در روسیه را برایتان آرزو میکند.

# راشا اسکولار
# تحصیل در روسیه