بارگذاری

تحصیل در روسیه و نحوه اخذ پذیرش توسط موسسات آماتور

شیوه اخذ پذیرش و تحصیل در روسیه در ظاهر با کشورهای اروپایی شبیح میباشد، اما در عمل بهیچ وجه اینگونه نیست

Generic placeholder image
راشا اسکولار

بهمن 04,1397

تحصیل در روسیه و نحوه اخذ پذیرش توسط موسسات آماتور

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه و اخذ پذیرش توسط موسسات علمی و اخذ پذیرش

همانطور که بارها در مطالب قبلی به آن اشاره شده، علاقمندان به تحصیل در روسیه میتوانند بصورت شخصی ، وارد سایت دانشگاهها شده، فرم‌ثبت نام را پر کنند و بعداز دریافت دعوتنامه و ویزا برای تحصیل در روسیه، عازم این کشور شوند ، اگر همه چیز به همین سادگی میباشد ، پس دیگر چه نیازی به خدمات موسسات اخذ پذیرش و تحصیل در روسیه میبود؟۰.

شیوه اخذ پذیرش و تحصیل در روسیه در ظاهر با کشورهای اروپایی شبیح میباشد، اما در عمل بهیچ وجه اینگونه نیست، و همین نکته سبب شده که بسیاری از علاقمندان تحصیل در روسیه در پشت دربهای دانشگاه بمانند و موفق به ورود و تحصیل در روسیه نشوند.

و اما دلیل این مشکل؟
بعلت ارزانتر بودن و کیفیت بالای آموزش در دانشگاههای روسیه و ارزش بالای مدارک فارغ التحصیلان آن در شرق آسیا و اروپا ، سبب شده تا دانشجویان بسیاری از این کشورها ، از طریق موسسات خدمات آموزشی در کشور خود و یا بصورت حضوری ، و در خاک روسیه اقدام به اخذ پذیرش و تحصیل در روسیه کنند. بنابراین ظرفیت دانشگاههای معتبر بسیار زودتر از حد انتظار خود دانشگاهها پر میشود، که این نکته سبب شده تا بسیاری از دانشگاههای معتبر روسیه به درخواستهای فردی توجه کافی نشان نداده و آن ایمیل ها صرفا در آرشیو ایمیل دانشگاهها یا اسپام بماند. البته دانشگاههای درجه ۲ و پایین تر برای بالا بردن سطح کلاس و رتبه دانشگاه ، به درخواستهای فردی دانشجویان ترتیب اثر داده و اقدام به صدور دعوتنامه نمایند.

از طرفی کمبود اطلاعات واقعی و درست ، در مورد دانشگاههای روسیه و شیوه تحصیل در روسیه ، یک فضای هراس آمیز و مه آلود را برای دانشجویان ایرانی ایجاد نموده و سبب شده تا سوالات بسیاری در ذهن این دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در روسیه شکل بگیرد ، هیچ شخص و موسسه ای به این سوالات پاسخ نمیدهد و یا ممکن است پاسخ و اطلاعات آنها برای سالهای دور روسیه باشد. در حالی که سیستم آموزشی روسیه و سیستم اخذ پذیرش برای دانشجویان خارجی ، در هر سال به دستور اداره مهاجرت روسیه و همچنین وزارت علوم روسیه دچار تعغیرات بسیار میشود. و این تعغیرات سبب زیانهای روحی و مالی بسیار برای دانشجویان عزیز شده ، که این زیانها ده ها برابر بیشتر از هزینه خدمات راشا اسکولار میباشد.

مشکل بزرگ موسسات فعال در مورد اخذ پذیرش ، وارد شدن در تمام زمینه ها و کشورها میشود ، که تحصیل در روسیه نیز تنها یکی از پیشنهادات این موسسات میباشد ، و هیچ موسسه ای در ایران بصورت تخصصی تنها در یک کشور فعال نیستند ، و خدمات آنها علارغم دریافت هزینه های کلان از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور ، تنها در حد پرکردن فرمها و دریافت دعوتنامه میباشد که از دید موسسه راشا اسکولار تنها ۱۰ درصد کار میباشد، و بقیه امور به ناچار باید توسط خود دانشجو صورت گیرد.

عدم آشنایی با سیستم آموزشی روسیه ، عدم آشنایی کامل با زبان روسی و همچنین نداشتن روابط همکاری با دانشگاههای معتبر سبب شده که همین موسسات نیز در دانشگاههای درجه ۲ ،۳ یا حتی پاینتر اقدام به دریافت دعوتنامه میکنند، و هیچ دانشجویی از طریق این موسسات نتوانسته وارد دانشگاههایی چون دانشگاه ملی مسکو یا سنت پترزبورگ شود، و از آنجایی که اطلاعات بسیار کمی در مورد دانشگاههای روسیه و سطح علمی و آموزشی آنها وجود ندارد ، این موسسات با چرب زبانی و دادن اطلاعات دور از واقعیت، و موسسات ، دانشجو را به تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود موسسات متقاعد میکنند، و دانشجو تنها ۱ یا ۲ سال بعد از ورود به روسیه متوجه خیانت این موسسات میشود.

در سالهای اخیر برخی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در روسیه، بدون هیچ ارتباطی، و حتی با زبان دست و پا شکسته روسی ، تلاش میکنند که برای خود کسب درآمدی داشته باشند ، که خود آنها نیز بدلیل نداشتن تسلط کامل به زبان روسی، قوانین جدید اداره مهاجرت و سیستمهای جدید ، عملا قابلیت ارائه خدمات به دانشجویان جویای تحصیل در روسیه را ندارند. البته راشا اسکولار ، خدمات این دانشجویان را بهتر از خدمات موسسات فعال در همه جای جهان میداند.

موسسه راشا اسکولار بعنوان تنها مرجع تخصصی اخذ پذیرش و تحصیل در روسیه تصمیم به ارائه خدمات مختلف برای دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه نمود ،

  • اول ،اقدام به ارائه اطلاعات روز سیستمهای آموزشی روسیه، قوانین دانشگاه و هزینه ها نمودیم ، تا دانشجویانی که میخواهند بصورت شخصی اقدام به اخذ پذیرش نمایند ، اطلاعات کافی داشته و کورکورانه عمل نکنند.
  • دوم ، دسته بندی دانشگاهها ، کدام رشته در کدام دانشگاه معتبر تر است؟ و اطلاعاتی از این نمونه.
  • سوم ،ارائه آخرین اطلاعات در مورد ویزا و دعوتنامه روسیه و حتی بیان شیوه کار سفارت روسیه و نحوه پرکردن فرمها
  • چهارم ، آموزش فرهنگ،، سنتها ، خوبها و بدهای روسیه برای دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه تا از زمان ورود به روسیه با تمام جزئیات آشنا باشند .
  • پنج ، و از همه مهمتر ارائه مشاوره رایگان و‌پاسخگویی به سوالات و‌نظرات دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل در روسیه که از طریق ایمیل برای ما ارسال میشود.
  • و نکته آخر، راشا اسکولار با داشتن رابطه نزدیک همکاری با دانشگاههای معتبر در این کشور ، امکان تحصیل در رشته پزشکی روسیه ، تحصیل در رشته های فنی، ریاضیات، فیزیک و علوم انسانی و حتی شاخه های متفاوت هنر در معتبرترین دانشگاههای روسیه را برای دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در روسیه را فراهم آورده.

و مهمتر آنکه تمامی خدمات راشا اسکولار ، ارسال دعوتنامه و سپس خدمات اصلی در خود کشور روسیه را شامل میشود ، تمام امور جزئی و کلی دانشجو تا لحضه آخر و ورود به کلاس درس و شروع تحصیلات در روسیه ، توسط یکی از همکاران ما صورت میگیرد. در حالی که هزینه خدمات راشا اسکولار بسیار کمتر از موسسه ای میباشد که اقدام به ارسال دعوتنامه از یک کالج و حتی نه دانشگاه میکند و هیچ خدماتی در خود روسیه و راهنمایی توسط آنان صورت نمیپذیرد.

# تحصیل در روسیه
# اخذ پذیرش در دانشگاههای روسیه توسط خود دانشجو
# موسسات اخذ پذیرش و تحصیل در روسیه

ما صداقت کاری خود را به شما ثابت خواهیم نمود.