بارگذاری

تحصیل هنر در روسیه

تحصیل هنر در روسیه، تحصیل موسیقی در روسیه، تحصیل نقاشی در روسیه ،تحصیل بازیگری و کارگردانی در روسیه.

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 24,1397

تحصیل هنر در روسیه

تحصیل در روسیه

تحصیل هنر در روسیه، تحصیل موسیقی در روسیه،  تحصیل نقاشی در روسیه ،تحصیل  بازیگری و کارگردانی در روسیه.

در زمان شوروی سابق ، برای آنکه این‌کشور از لحاظ دستاوردهای فرهنگی مستقل باشد، اقدام به سرمایه گذاری بنیادین در این عرصه نمود، که نتیجه آن تبدیل شدن روسیه به غول موسیقی جهان ، که به اعتراف کنسرواتوری اتریش ، کنسرواتوری سنت پترزبورگ روسیه از آنها پیشی گرفته است، نامهای چون چایکوفسکی ، سرگئی رحمانینف ، راستروپوویچ و‌معاصرانی چون ویسوتسکی و والری گرگیف که مدیر مارینسکی تئاتر سنت پترزبورگ میباشد، نامهایی آشنا در این عرصه میباشند.

همچنین در زمینه هنرهای نقاشی ، روسیه نقاشان مشهوری همچون آندره روبلوف،  رپین ، ایوان آیزوسکی و بسیاری دیگر را به هنر جهان تقدیم کرده ، که نقاشی نقاشان روس ، در تمامی موزه ها و‌گالریهای مشهور جهان خود نمایی میکنند.

برخی منتقدین معتقدند سینمای روسیه یک سینمای سفارشی بوده، ادعای آنها در زمان شوروی سابق صدق میکند ، اما در حال حاضر سینماگران مستقل مشهوری در این کشور مشغول بکار هستند و برنده جوایز با ارزشی از جمله کن و اسکار شده اند.
نام بزرگانی همچون استانیسلاوسکی ، نیکیتا میخایل کوف و آندره زایتسف ، از نامهای شناخته شده سینمای جهان و روسیه میباشند.

دانشجویان بسیاری از اروپا ، مخصوصا کشورهایی صاحب سبکی همچون آلمان، اتریش ، لهستان برای تحصیل موسیقی به روسیه و کنسرواتوری سنت پترزبورگ رجوع میکنند ، چراکه معتقدند استایل روسها خاص و منحصربفرد میباشد، و کیفیت سازهای کلاسیک روسی نیز در جهان از ارزش و قیمت بالاتری نسبت به بهترین سازهای اروپایی قرار دارد.
برای تحصیل موسیقی در روسیه ما به شما شهر سنت پترزبورگ را پیشنهاد میکنیم و میتوانیم در کنسرواتوری اصلی شهر ، اقدام به اخذ پذیرش برای تحصیل موسیقی در روسیه نماییم .
نکته مهم برای اخذ پذیرش در این کنسرواتوری ، داشتن مهارت نوازندگی در یک یا چند ساز کلاسیک ، شناخت موسیقی ، و دانستن حداقل زبان روسی میباشد. در این مرکز به افرادی پذیرش داده میشود که به نوعی حرفه ای بحساب می آیند و صرفا میخواهند به تکمیل بیشتر داشته های خود بپردازند.
داشتن مدرک زبان روسی الزامی نیست، اما توصیه ما به گذراندن یک دوره زبان روسی فشرده در خود روسیه قبل از اقدام به پذیرش میباشد، چراکه عموم اساتید مشهور ، به زبان انگلیسی آشنا نیستند.
برای افرادی که هنوز به موسیقی کلاسیک آشناییت کامل ندارند، توصیه میشود تا به کنسرواتوریهای دیگر وارد شده، و پس از گذراندن یک دوره حرفه ایی، وارد کنسرواتوری اصلی سنت پترزبورگ شوند.
هنرمندان بسیاری که هم اکنون در ایران ، در عرصه موسیقی کلاسیک صاحب نام و موسسه میباشند ، فارغ التحصیل مراکز هنری روسیه میباشند.
هزینه تحصیل در کنسرواتوری سنت پترزبورگ،  در دوره های ۵ ساله ، در رشته نوازندگی سالانه ۵۵۴۰ دلار که در هر سال معادل ۳۰۰ دلار از هزینه ها کاسته میشود و در سال آخر هزینه تحصیل نوازندگی در روسیه معادل ۳۵۴۰ دلار میباشد ، هزینه تحصیل اپرا در روسیه ۶۴۰۰ دلار در سال ، که همانند نوازندگی هر ساله مقداری از آن کاسته میشود. هزینه رشته رهبری ارکستر سمفونی و موسیقی علمی در این مرکز معادل ۷۵۰۰ دلار در سال میباشد ، البته هزینه ها بصورت  روبل دریافت میشود.
رشته های موسیقی شناسی، نگارش موسیقی، رهبر موسیقی ، موسیقی فیلم و تئاتر نیز آموزش داده میشود ، علاقمندان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشند.
دوره های ۵ ساله، ۴ ساله و ۲ ساله در این مرکز برگزار میشود که بعد از دوره ۵ ساله ، هنر آموز وارد دوره دکتری میشود.

آکادمی سلطنتی هنر رپین در عرصه هنر نقاشی در رنک ۲ جهان قرار دارد ، دانشجویان بسیاری از اروپا و آسیا برای تحصیل در روسیه و یادگیری حرفه ای هنر نقاشی وارد این دانشگاه میشوند، این دانشکده در زمینه تحصیل هنر در روسیه ، در مقام اول انتخاب دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در روسیه میباشد و بسیار آرزوی پذیرش در این آکادمی را دارند ، برای دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در روسیه ، در ابتدا دوره زبان روسی و مقدمات نقاشی برگزار میشود، که در صورت دریافت مدرک زبان روسی و تائید استاد نقاشی در این دوره ، وی میتواند وارد دوره های بالاتر شود و به ادامه تحصیل در روسیه بپردازد.
هزینه تحصیل در دوره نقاشی حرفه ای ۶ ساله ، معدل هر سال ۳۲۵ هزار روبل روسیه ، که در زمان تحریر این مطلب هر دلار آمریکا معادل ۶۵ روبل میباشد ، یعنی ۵ هزار دلار آمریکا در سال میباشد. بعد از این دوره ۶ ساله ،هنرآموز مستقیم وارد دوره دکتری میشود.
البته دوره های ۲ ساله نیز برای علاقمندان به تحصیل هنر در روسیه و دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در روسیه در نظر گرفته شده که هر سال معادل ۶۳۳۸ دلار میباشد.
نیاز به ذکر نیست که مدرک این آکادمی در کل جهان هنر و مراکز هنری داری ارزش بالایی است.
 

مراکز بسیاری در روسیه جهت تحصیل در دوره های کارگردانی و بازیگری در روسیه وجود دارد که معتبر ترین آنها واقع در شهر مسکو میباشد و دانشگاه دولتی کینوموگرافی نام دارد ، هزینه تحصیل در این دوره ها ماکسیموم سالانه تا ۴۵۰۰ دلار میباشد، که در دانشگاه تلویزیون روسیه، هزینه تحصیل بازیگری ۳۵۰۰ دلار است.
تمامی هزینه های ذکر شده برای تحصیل هنر در روسیه ، متعلق به سال تحصیلی ۲۰۱۸/۱۹ میباشند.

موسسه راشا اسکولار، بعنوان تنها موسسه تخصصی اخذ پذیرش در دانشگاههای روسیه ،جهت تحصیل دانشجویان ایرانی در این کشور ،آماده اخذ پذیرش در کلیه مراکز هنری، کنسرواتوری ها ، اکادمیهای نقاشی و دانشکدههای کارگردانی، بازیگری، سناریو ، گریم در روسیه میباشد.
 

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.

# تحصیل در روسیه
# تحصیل هنر در روسیه
# تحصیل نقاشی در روسیه
# تحصیل موسیقی در روسیه
# تحصیل کارگردانی و بازیگری در روسیه

تحصیل در روسیه تنها با راشا اسکولار