بارگذاری

تحصیل IT در روسیه , دانشگاه ITMO

دانشگاه ITMO در لیست معتبر The Times Higher Education, در بین دانشکدهای علوم کامپیوتری دارای رتبه ۷۵ جهانی میباشد

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 26,1397

تحصیل IT در روسیه , دانشگاه ITMO

تحصیل در روسیه

تحصیل IT در روسیه

علم Information Technology در دوره پست مدرن زندگی بشر ، یکی از کاربردی ترین علوم دانشگاهی میباشد ، که در سالهای اخیر در ایران نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته، متولیان امور اقتصادی، سیاسی و حتی با گسترش این علم، افراد عادی برای امور محاسباتی و بیزینسهای ساده خود از این فن آوری استفاده میکنند.

از آنجایی که حوزه وظایف یک‌متخصص IT بسیار گسترده است و حوزه برنامه نویسی ، ساخت و مدیریت سایت. مدیریت حوزه اطلاعات تنها بخشی از آن میباشد ، و با شکل گیری دولت الکترونیک در ایران ، نیاز روز افزون به متخصصان این رشته حس میشود.

چندین سال پیش هشدار جدی در زمینه نیاز روسیه به ۲ میلیون متخصص IT مطرح شد، و دانشگاهها و کالجهای علمی موظف شدند تا با بالابردن ظرفیتهای علمی و امکانات خود، متخصصین بیشتری را تربیت کنند، به همین رو تحصیل IT در روسیه ، به یکی از رشتهای مطرح و دارای بازار کار بسیار در بین جوانان برای تحصیل در روسیه مطرح.

 

بعد از پایان جنگ سرد ، دو ابر قدرت وارد جنگ اطلاعاتی شدند ، و هر دو متخصصین صاحب نامی را در اختیار داشتند ، حتی این اختلاف تا به اتهام زنی آمریکا به روسیه برای هک سایت FBI و حتی نتیجه انتخابات پیش رفت و هکرهای روسی بیش از پیش مطرح شدند‌.

مکتب برنامه نویسی خاص روسها ، امنیت سیستم و مدیریت اطلاعاتشان به یکی از دست نیافتنی ترین سیستمهای اطلاعاتی جهان تبدیل شد. و سبب علاقه دانشجویان خارجی برای تحصیل در روسیه در این حوزه گردیده.

دانشگاههای بسیاری نیز در این حوزه مطرح میباشند که در این مطلب برای نمونه، به یکی از معتبرترین‌آنها اشاره میکنیم.

دانشکده IT , دانشگاه ITMO در سنت پترزبورگ ، که در رشته های فنی و مهندسی، ریاضیات ، فیزیک هسته ای، همگونی هسته ای ، انفورماتیک فعالیت دارد ، و در رشته IT یکی از معتبرترین دانشگاههای روسیه و جهان بحساب می آید. این دانشگاه به تدریس در ۵۱ رشته از جمله اقتصاد، مدیریت ، MBA, تجارت اطلاعات ، مشغول میباشد، و دانشجویان بسیاری را از سایر نقاط جهان برای تحصیل در روسیه در حوزه های فنی، مدیریت و IT  بسوی خود جذب کرده.


هزینه تحصیل در دانشگاه ITMO در رشته IT در روسیه در سال تحصیلی ۲۰۱۸/۱۹ معادل ۴ هزار دلار  میباشد، که البته با توجه به مقطع تحصیلی ، هزینه ها متفاوت میباشند.


لازم به ذکر است که دانشکده کامپیوتر دانشگاه ITMO در لیست معتبر The times Higher education,  در بین دانشکدهای علوم کامپیوتری دارای رتبه ۷۵ جهانی میباشد.

                          

البته دانشگاه ملی مسکو ، دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ، مدرسه عالی اقتصاد سنت پترزبورگ،  دانشگاه ملی سنت پترزبورگ نیز از مراکز مهم و‌معتبر برای تحصیل در رشته IT در روسیه میباشند. معرفی این دانشکده صرفا ، جلب توجه متقاضیان تحصیل در روسیه در زمینه مدیریت اطلاعات و IT میباشد.

چنانچه علاقمند به تحصیل در روسیه در این رشته می باشید، میتوانید با ما مشاورین ما در ارتباط بوده ، تا آخرین اطلاعات مربوط به این رشته و جزئیات آن برای تحصیل در روسیه را در اختیار شما قرار دهند.

موسسه راشا اسکولار آمادگی خود را جهت اخذ پذیرش برای علاقمندان رشته IT و تحصیل آن در تمامی دانشگاههای نامبرده شده در روسیه اعلام میدارد.

همچنین علاقمندان تحصیل در روسیه ، میتوانند در صورت نیاز دوره های زبان و پادفک را در خود دانشگاه ITMO بگذرانند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.

# تحصیل در روسیه
# تحصیل IT در روسیه
# دانشگاه ITMO روسیه

با راشا اسکولار به بهترین دانشگاههای روسیه راه پیدا خواهید کرد.