بارگذاری

توصیه های مفید برای متقاضیان تحصیل در روسیه

با این توصیه ها سفری بهتر به روسیه خواهید داشت

Generic placeholder image
راشا اسکولار

آذر 06,1397

توصیه های مفید برای متقاضیان تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

توصیه های مفید برای راهیان روسیه :

۱.‌حتما یک دیکشنری روسی به فارسی تهیه نمایید ، و همچنین چند کتاب مرجع در ارتباط با رشته مورد نظرتان با خود بیاورید تا در زمانی که هنوز به زبان روسی تسلط کامل ندارید, اطلاعات علمی مورد نیازتان را در اختیارتان قرار دهد.
۲.اگر داری گواهی نامه رانندگی هستین ،آن را در کانون اتومبیل رانی ایران ،به گواهی نامه بین المللی تبدیل کنین،  چرا که پروسه دریافت گواهینامه در روسیه کار سختی میباشد و حتی اگر راننده خوبی هم باشید ، امتحان در ۳ زمینه رانندگی،قوانین و فنی گرفته میشود که دو مورد آخر بصورت امتحان کتبی میباشد . همچنین مدارس رانندگی روسیه با حداقل هزار دلار شما را ثبت نام میکنند.
اپلیکیشن های زیادی در روسیه برای تاکسیرانان فعال هستند که با ثبت نام در آنها و بدون نیاز به مجوز کار میتوانید اوقات فراغت خود را به کسب درآمد بپردازید.
۳.در مورد مواد خوراکی مورد علاقه تان ، صرفا مقدار کمی از هرچیزی را که خیلی به آن علاقه دارید،بهمراه بیاورید، روسیه بازارهای سنتی و شرقی خوبی دارد که بیشتر ادویه جات،مواد خوراکی به سبک ایرانی در آن یافت میشود‌.بسیاری از هموطنان جریمه بار زیادی را پرداخت میکنند، همین هزینه جریمه بار کافیست تا همان محصولات را در روسیه خریداری نمایید.
۴. هرچند قیمت لباس به غیر از لباسهای برند، تفاوت چندانی با ایران ندارند و در زمان تخفیفهای سالیانه میشود به قیمتهای بسیار ارزان نیز خرید نمود ، اما لباسهای گرم و کفش زمستانی خود را فراموش نکنید .
۵‌. روسها به دارو توجه چندانی نمیکنند ، و عموما بصورت طبیعی خود را درمان میکنند ، و بهمین دلیل داروهای شیمیایی در روسیه به دلیل عدم استقبال بسیار کم عرضه میشود،اما قیمت آن ارزان است. اگر از بیماری خاصی رنج میبرید ، حتما به مقدار مصرف و تا زمان برگشت دوباره به ایران، آن دارو را در ایران تهیه نمایید و بهتر است که از پزشکتان بخواهید که یک نسخه بدون تاریخ و با خط خوانا انگلیسی برایتان بنویسد ( چون نسخه های پزشکی در روسیه به زبان روسی هستند) تا در صورت پرسش ماموران فرودگاههای ایران یا روسیه بتوانید سندی مبنی بر نیازتان به آن دارو را ارائه کنید یا از در زمان مشاوره ،ما را از وجود این مشکل آگاه کنید ،تا مشاورتان از وجود آن دارو و قیمت آن در روسیه شما را آگاه سازد. 
از جمله داروهای دیگر میتوان به ضد دردها، انتی ویروس ها و داروهای سرما خوردگی رایج اشاره کرد ، که میتوانید مقدار کمی تهیه نموده و با خود بیاورید‌.
۶. اینترنت در روسیه ارزان و بدون محدودیت و بدون قانون کپی رایت ارائه میشود، بنابر این نیازی به تهیه فیلمها یا سریالهای مورد علاقه تان نیست، میتوانید بصورت انلاین از تماشای آنها لذت ببرید.
۷. اگر امکان ارسال پول از ایران برایتان بصورت ماهیانه ممکن است ، بجز هزینه های اولیه که شامل هزینه تحصیل و هزینه های جانبی میباشد ، پول نقد زیاد به همراه نداشته باشد، در صورت ناچاری ،به هیچ وجه آنها را در چمدان خود نگذارید ،بلکه با خود داشته باشید و در جاهای مختلف و نه بصورت یکجا قرار دهید .
۸. در صورت همراه داشتن کامپیوتر،نوت بوک یا گجتهای الکترونیکی ،مامورین فرودگاهی روسیه از شما میخواهند که آنها را از چمدان خارج کرده و در سبد قرار داده و سپس در دستگاه اسکن بگذارید، و در نهایت ممکن است از شما بخواهند که آن را روشن کرده ، به محض روشن شدن دستگاه،آنها اطمینان حاصل کرده و اجازه ورود میدهند.
۹. اگر در شهر سنت پترزبورگ قصد تحصیل دارید، باید در نظر داشته باشید که متاسفانه پرواز مستقیم از ایران به این شهر وجود ندارد و شما باید بصورت ترانسفر وارد سنت پترزبورگ شوید، اگر از طریق مسکو ترانسفر میکنید، باید چمدان خود را تحویل گرفته و در ترمینال دیگر فرودگاه دوباره کلیه مراحل باری را بگذرانید.
۱۰. اگر بدون کمک ما به روسیه می آیید، مقداری روبل در ایران تهیه نمایید،چرا که در فرودگاهها به نرخ گرانتری روبل در اختیارتان میگذارند.
موسسه راشا اسکولار ترانسفر کلیه مهمانان و دانشجویان خود را به محلهای اقامتشان انجام خواهد داد.
* ارزهای که روی آنها مهر صرافی یا با خط خوردگی و پارگی همراه باشد را در روسیه تبدیل نمیکنند و یا با کسر ۱۰ الی ۲۰ درصد این کار صورت میگیرد. بنابراین دقت نمایید تا ارز تمیز در اختیارتان قرار گیرد .
 

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت ادامه تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.