بارگذاری

دانشکده شیمی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

علم شیمی، با نام مندلیف شناخته میشود، و این نام ,اعتبار این علم است.

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 08,1397

دانشکده شیمی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

تحصیل در روسیه

اخذ پذیرش در دانشکده شیمی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

علم شیمی، با نام مندلیف شناخته میشود، و این نام ,اعتبار این علم است.
دانشکده شیمی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ ، که بعلت تدریس و سالها فعالیت این دانشمند بزرگ به دانشکده شیمی مندلیف نام گذاری شده ،در منطقه بسیار زیبای پترهوف در ۴۰ کیلومتری شهر قرار گرفته ، جالبتر آنکه مجتمع اصلی و مرکزی خوابگاههای دانشگاه ملی با بیش از ۱۵ ساختمان ۲۰ طبقه با فروشگاهها، سالنهای ورزشی، مرکز درمانی،کلاب و زمینهای والیبال ،بسکتبال،تنیس و فوتبال ،در  روبروی این دانشکده احداث شده، بنابراین دانشجویان این دانشکده به راحتی میتوانند در خوابگاهی که به این دانشکده اختصاص داده شده اقامت داشته باشند.

دانشکده شیمی مندلیف ، یکی از ۱۰ دانشکده معتبر شیمی در اروپا شناخته میشود ، و دستاوردهای علمی آن همواره برنده جایزه های بین المللی شده. مدرک فارغ التحصیلان این دانشکده ،مورد احترام تمام دانشگاههای معتبر آمریکا و اروپا میباشد، و دانشجویان بسیاری ،حتی از کشورهای صاحب این علم، برای تحصیل به روسیه عزیمت میکنند ،و خواهان اخذ پذیرش در دانشکده شیمی سنت پترزبورگ میباشند.

هزینه تحصیل در روسیه در دانشکده شیمی مندلیف در سال تحصیلی ۲۰۱۸/۱۹ برای دانشجویان خارجی در مقطع لیسانس ۳۴۰۰ دلار،فوق لیسانس ۴۲۰۰ دلار و دکتری ۵ هزار دلار میباشد، البته اگر دانشجو یک‌مقطع را در این دانشکده با موفقیت و نمرات خوب گذرانده باشد، اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه کاملا امکان پذیر میباشد، و تقریبا تمامی دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در روسیه در مقطع دکتری این دانشکده از بورسیه تحصیلی روسیه و دولت فدراتیو استفاده میکنند، که به غیر از رایگان بودن هزینه تحصیل در روسیه، خوابگاه و امکانات دیگر، هر ماه مبلغ ۱۱۰ دلار به حساب دانشجو واریز خواهد شد، این مبلغ برای هزینه های ترانسپورت ( که عموما دانشجویان این دانشکده بعلت نزدیکی خوابگاه به دانشکده نیازی به آن ندارند) و یک زندگی کاملا ساده دانشجویی کافی است.( در مطلبی به همین نام در سایت راشا اسکولار ، تمامی هزینه ها،در سال تحصیلی ۲۰۱۸/۱۹ و در کلیه رشته ها و دانشگاههای معتبر روسیه، از جمله دانشکده شیمی برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در روسیه ذکر شده‌).

قابل توجه متقاضیان تحصیل در روسیه،که در این دانشکده، رشته های: شیمی تحلیلی، شیمی کوانتوم،شیمی کلوئید، شیمی لیزر و لیزر مواد،شیمی طبیعی،شیمی غیر طبیعی،رادیو شیمی،شیمی ترکیبات مولکولی،شیمی ترکیبات طبیعی،شیمی جامدات ، شیمی ترمودینامیک و الکترو شیمی تدریس میشود.
همچنین در این دانشکده دو لابراتواری بسیار پیشرفته و بین المللی، لابراتواری بین المللی شیمی زیست پزشکی و لابراتواری بین المللی فارماکولوژی وجود دارد. به گفته متخصصان این علم امکانات این ۲ لابراتواری بسیار پیشرفته تر از نمونه های مشابه خود در آمریکا میباشد، و در چندین نمونه، دانشمندان امریکایی، برای کشف و حل چند مسئله شیمیایی از دانشمندان روسی و لابراتواری های این دانشگاه کمک خواسته اند، که یک نمونه بارز آن کشف طلای خالص بود، که در آمریکا این ماده کشف شد،اما دانشمندان آمریکایی با آنالیزهای بسیار از درک آن ماده عاجز شدند ،و آن ماده را به دانشگاه شیمی مندلیف ارسال نمودند ، و دانشمندان این دانشکده با برسی های خود دریافتند که آن ماده طلای خالص میباشد.
یکی از این لابراتواری ها در ساختمان اصلی دانشگاه ملی در مرکز شهر و در ساحل رودخانه زیبای نیوا قرار دارد، که به محض ورود به این لابراتواری ابتدا از لابراتوری شخصی دیمیتری ایوانویچ مندلیف و وسائل ازمایشگاهی او گذر خواهید کرد،که با یک انرژی مثبت ،دانشجویان را جهت کشف بیشتر جهان هستی وارد لابراتواری اصلی میکند.
متاسفانه،بیشتر دانشگاههای شیمی در جهان، به دانشجویان ایرانی برای تحصیل در رشته شیمی کوانتوم،شیمی فیزیک و اتم به دلایل سیاسی پذیرش نمی‌دهند، اما راشا اسکولار با لابی های خود میتواند اقدام به اخذ پذیرش در این رشته ها در یکی از معتبرترین دانشگاه در روسیه نماید. تحصیل در روسیه و مخصوصا تحصیل در رشته شیمی این دانشکده در روسیه، برای بسیاری از کشورها از جمله دانشجویان آمریکایی امکان پذیر نمی باشد.
برای تحصیل در رشته شیمی دانشکده مندلیف،  کافی است تا متقاضیان تحصیل در روسیه، دارای مدرک زبان روسی B2 باشند، که عموما در یک دوره ۸ ماهه، به راحتی میتوانند این مدرک را کسب نمایند.
راشا اسکولار میتواند تا علاقمندان به تحصیل در روسیه و دانشکده شیمی را در دوره های زبان روسی ثبت نام کند و سپس بعد از کسب مدرک زبان، برای ادامه تحصیل در روسیه، اقدام به اخذ پذیرش در دانشگاههای مختلف روسیه، از جمله دانشکده شیمی نماید.
تحصیل در روسیه با راشا اسکولار،ارزانتر،امنتر،راحتتر سپری خواهد شد.

 

جهت اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.

# تحصیل در روسیه
# اخذ پذیرش در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ
#اخذ پذیرش در دانشکده شیمی دانشگاه ملی
#اخذ پذیرش در دوره زبان روسی.

تحصیل در روسیه فقط با راشا اسکولار