بارگذاری

دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سامارا

تحصیل در رشته پزشکی عمومی ۲۵۰۰دلار،دندان پزشکی ۳هزار دلار، اطفال ۳ هزار دلار،دارو سازی ۲۵۰۰ دلار،پرستاری ۱۳۰۰ دلار، روانشناسی بالینی ۱۸۰۰ دلار، درمان و پیشگیری ۲هزار دلار

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 12,1397

دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سامارا

تحصیل در روسیه

دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سامارا
اخذ پذیرش در رشته پزشکی، دانشگاه ملی سامارا
 

همان طور که در مطلب مربوط به دانشگاه هوا و فضا اشاره شد، این دانشگاه سالها بعد از احداث دانشگاه هوا فضا ساخته شد، و با تصمیم وزارت علوم روسیه با آن دانشگاه ادغام شده و تحت نام دانشگاه ملی سامارا، فعالیت خود را ادامه دادند.

شهر سامارا در ۹۰۰ کیلومتری غرب مسکو و در کنار ساحل زیبای رودخانه ولگا، و با ۱ میلیون ۲۰۰ هزار جمعیت یکی از شهرهای بزرگ روسیه بحساب میآید. این شهر صنعتی بدلیل وجود کارخانه و دانشگاه صنایع فضایی و موشکی، شهری نخبه بحساب می آید، که همین مسئله بیانگر کیفیت بالای آموزش در این شهر میباشد.
در دانشکده پزشکی سامارا، گروه های آموزشی بسیاری در بیشتر زمینه های پزشکی از جمله: ژنتیک، بیماریهای داخلی،بیماریهای چشمی،دندان پزشکی،اناتومی، غدد، بیماریهای کودکان،جراحی کودکان،انگل شناسی،قلب و عروق، بیماریهای زنان،جراحی عمومی،پزشکی عمومی و بسیاری گروه های دیگر فعال هستند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه روسیه بسیار ارزانتر از سایر دانشگاههای مشابه میباشد، بعنوان مثال هزینه تحصیل در رشته پزشکی عمومی ۲۵۰۰دلار،دندان پزشکی ۳هزار دلار، اطفال ۳ هزار دلار،دارو سازی ۲۵۰۰ دلار،پرستاری ۱۳۰۰ دلار، روانشناسی بالینی ۱۸۰۰ دلار، درمان و پیشگیری ۲هزار دلار ،برای دانشجویان خارجی در یک سال تحصیلی میباشد، این نرخها متعلق به سال تحصیلی ۲۰۱۸/۱۹ میباشد.

همچنین تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشکده امکان پذیر میباشد.

دلیل ارزان بودن هزینه های تحصیل در این دانشگاه روسیه، عدم آشنایی دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در روسیه با شهر سامارا میباشد. بیشتر دانشجویان مشتاق تحصیل در روسیه ، تنها به گزینه های تحصیل در کلان شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ می اندیشند ، در صورتی که کیفیت آموزش در این دانشگاه بسیار بالا میباشد و دانشکده از بیمارستان مجهزی بهره میبرد، که دانشجویان میتوانند دوره های انترنی و پراکتیک خود را در آن بگذرانند.

دانشکده پزشکی ،دانشگاه ملی سامارا ،تمام امکانات مورد نیاز دانشجویان از جمله خوابگاه در محدوده دانشگاه، زمینهای بازی،رستورانها،کتابخانه ها،کلاب و سالن ورزش را تدارک دیده، تا تحصیل در روسیه برای دانشجویان خارجی، در کنار کسب علم، یک لذت فراموش نشدنی را ایجاد کند.

اخذ بورسیه تحصیلی روسیه، و بورسیه خود دانشگاه برای دانشجویان خارجی در صورت کسب امتیاز کافی در امتحان ورودی در دروس شیمی و زیست کاملا امکان پذیر میباشد، اما امتحان به زبان روسی برگزار میشود( حتی در صورت انتخاب دانشجو به تحصیل به زبان انگلیسی).

البته گذراندن یک دوره تحصیلی موفقیت آمیز در این دانشکده، براحتی بورسیه تحصیل در روسیه و یا بورسیه خود دانشگاه را برای دانشجو به ارمغان خواهد آورد.
دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه را دارند ، در تمامی دانشگاههای پزشکی ، ابتدا باید دوره آماده سازی ( پادفک ) را بگذرانند، که شامل دروس شیمی،زیست و زبان روسی میشود.

عموما تمامی دانشجویان خارجی شرکت کننده در دوره پادفک این دانشکده، در سال اول پذیرفته شده و به تحصیل خود در رشته پزشکی در روسیه ادامه میدهند.

از دیگر مزیتهای شرکت در دوره پادفک برای دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در روسیه، در کنار یادگیری زبان روسی و تکرار مباحث شیمی و زیست، شرکت در امتحان مربوط به اخذ بورسیه تحصیلی روسیه میباشد که امکان تحصیل رایگان در روسیه و استفاده از مجتمع عظیم آموزشی دانشگاه ملی سامارا را فراهم خواهد کرد.

قابل توجه متقاضیان تحصیل در روسیه و علاقمند به اخذ پذیرش در رشته های پزشکی، برای ثبت نام در دوره های پادفک ،کافی است تا اسکن پاسپورت ، و یک قطعه عکس را به ایمیل ما ارسال کرده تا در اسرع وقت پروسه اداری اخذ پذیرش و ارسال دعوتنامه برای حضور و تحصیل در روسیه ،طی شود‌.

سامارا شهری زیبا و خوش آب و هواست، و از آنجایی که مردمان آن ،همچون مردمان مسکو و سنت پترزبورگ برخورد کمتری با توریستها داشته اند، سبب شده تا با اشتیاق و محبت بیشتری با دانشجویان خارجی ارتباط ایجاد کنن، همچنین هزینه های اجاره خانه در این شهر یک سوم شهر مسکو یا سنت پترزبورگ میباشد. از شهر مسکو هر روزه قطارهای تند رو در ۴ تا ۵ ساعت مسیر ۹۰۰ کیلومتری بین این دو شهر را طی میکنند، و همچنین هر روزه ۱۰ ها پرواز بین این شهر و مسکو و همچنین سایر شهر های دیگر روسیه و‌جهان دایر میباشد.

پزشکی با تحصیل در روسیه در یک قدمی شماست.

جهت اخذ پذیرش در دانشگاههای روسیه و کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.

تحصیل در روسیه با آرامش کامل در فضای دوستانه و سطح بالای علمی را از راشا اسکولار بخواهید.


#تحصیل در روسیه
# اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه
# اخذ پذیرش در دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سامارا
# دانشکده ارزان پزشکی در روسیه
# اخذ پذیرش در دوره پادفک، دانشکده پزشکی سامارا