بارگذاری

دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

این دانشگاه و دانشکده پزشکی آن در سطوح بالای رنکینگ times قرار دارد

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 06,1397

دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

تحصیل در روسیه

دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

با افتتاح دانشگاه ملی سنت پترزبورگ در سال ۱۷۲۴ ، دانشکده پزشکی آن نیز از همان آغاز شروع به کار نمود. در ابتدا اساتید و پزشکان آلمانی به تدریس در این دانشکده مشغول بودند،و سالها بعد پزشکان و اساتید روس جایگزین آنان شدند.
ساختمان مرکزی و زیبای دانشگاه ملی سنت پترزبورگ، محل برگزاری کلاسهای آموزشی میباشد.
بهترین بیمارستان و همچنین زایشگاه شهر سنت پترزبورگ ،متعلق به دانشکده پزشکی ،دانشگاه ملی میباشد ، دانشجویان این دانشکده ،دوره های پراکتیک خود را در این مکانها میگذرانند و همچنین میتوانند بصورت رایگان از کلیه خدمات پزشکی و جراحی ها استفاده کنند، چنانچه همسر این دانشجویان باردار باشد ،میتواند کاملا رایگان در گرانترین و لوکس ترین زایشگاه شهر که متعلق به این دانشگاه هست،وضع حمل کنند، و دانشگاه کارتی را تا پایان دوره تحصیل والدین ،به فرزند آنها، هدیه میکند ، که هرماه مبلغ ۱۰۰ دلار کارت را شارژ نموده، که والدین میتوانند فقط برای خرید لوازم،پوشک و یا غذای کودک از آن استفاده کنند.  این برنامه شامل تمام دانشجویان دانشگاه ملی سنت پترزبورگ، اهم از دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در این دانشگاه ارائه میشود.
همانند تمامی دانشکده های پزشکی در روسیه، دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در روسیه ، ابتدا باید اقدام به اخذ پذیرش در دوره پادفک نموده و بعد از گذراندن دروس و موفقیت در امتحانات، وارد دوره های اصلی دانشگاه شود و بصورت رسمی تحصیل خود را در روسیه آغاز کند.
لازم به ذکر است که تنها با کمی تلاش به راحتی میتوان دوره پادفک را گذراند، و عموما بیش از ۹۰ درصد دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه در رشته پزشکی به راحتی و با موفقیت این دوره را گذرانده و وارد دوره های اصلی دانشگاه  میشوند.

تا سال ۲۰۱۷ ،دانشکده پزشکی دانشگاه ملی،  در لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت علوم ایران بود، اما در سال ۲۰۱۸ ،بدون هیچ دلیل علمی از این لیست حذف شد، و چند دانشگاه دیگر که از لحاض سطح علمی ،بسیار ضعیف تر از دانشگاه ملی هستند ، به لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت علوم ایران اضافه شدند‌.
عدم ثبات در سیستم تائید دانشگاه های پزشکی در وزارت علوم ایران ،این خطر را در هر لحضه برای هر دانشگاه پزشکی در روسیه ایجاد میکند، البته اگر در زمان اخذ پذیرش در دانشگاههای پزشکی روسیه، دانشکده، مورد تائید وزارت علوم باشد، بعدها حتی در صورت حذف دانشکده از لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت علوم ایران، مدرک دانشجو مورد تائید وزارت علوم ایران میباشد، همچنین اگر در زمان اخذ پذیرش در دانشگاههای پزشکی روسیه، دانشگاه مورد تائید نبوده و در سالهای بعد تائید شده ، در هر صورت مدرک فارغ التحصیلان آن دانشگاه مورد تائید سیستم وزارت علوم ایران خواهد بود.
مدیریت سلیقه ایی و بدون اطلاع در  بخش ارزشیابی دانشگاههای خارجی پزشکی در ایران، سبب شده که دانشکده پزشکی دانشگاه ملی که دارای سابقه،سطح بالای علمی و امکانات مثال زدنی است ،مورد تائید نباشد و بجای آن دانشگاهی در نوسیبیرسک مورد تائید قرار گیرد، اما تجربه راشا اسکولار این اطمینان را به علاقمندان به اخذ پذیرش در رشته پزشکی در روسیه را میدهد که دانشگاه بزودی مورد تائید وزارت علوم ایران قرار خواهد گرفت‌. تمامی دانشکده های دانشگاه ملی مورد تائید ایران میباشند ،به غیر از دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ.
البته راشا اسکولار هیچ اصراری برای حضور دانشجویان علاقمند به اخذ پذیرش در  رشته پزشکی این دانشکده را ندارد ، و در هر دانشگاهی که دانشجو بخواهد و مورد تائید وزارت علوم ایران نیز باشد ،اقدام به اخذ پذیرش مینماید.
بیان مطالب فوق صرفا جهت اطلاع رسانی به دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در روسیه بوده ، و اگر به فکر کسب علم در سطوح حرفه ای تر هستید ، این دانشکده یکی از ۳ دانشکده برتر پزشکی در روسیه میباشد و صرفا نبود نام این دانشگاه در لیست ایران ،نباید آن را از گزینه های تحصیل در روسیه حذف نماید، از سوی دیگر، بدون شک این دانشکده بزودی وارد لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت علوم ایران خواهد شد.
در سال ۲۰۱۷، حذف این دانشکده ، تعجب اصحاب علم و متخصصان را برانگیخت ، چرا که این دانشگاه و دانشکده پزشکی آن در سطوح بالای رنکینگ times قرار دارد و مورد تائید اتحادیه اروپا و انجمن سلامت ایالات متحده آمریکا میباشد و دانشجویان بسیاری از کشورهای اروپای مانند انگلستان،فرانسه  و حتی آلمان در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند و مدارک فارغ التحصیلی آن مورد تائید تمامی بیمارستانهای کشورهای اروپایی و آمریکا هست.

# تحصیل در روسیه
# اخذ پذیرش در رشته پزشکی در روسیه
# دانشگاههای پزشکی مورد تائید وزارت علوم ایران

 

اخذ پذیرش در دانشگاههای معتبر در رشته های پزشکی و غیر پزشکی در تخصص ماست، به ما اعتماد کنید.

جهت اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.

تحصیل در روسیه را فقط با راشا اسکولار تجربه کنید.
ارزان،مطمئن و سریع