بارگذاری

دانشکده پزشکی دانشگاه کازان

اخذ پذیرش در دانشکده پزشکی دانشگاه کازان , تحصیل در روسیه در علوم پزشکی به زبان انگلیسی

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 13,1397

دانشکده پزشکی دانشگاه کازان

تحصیل در روسیه
KFU دانشکده پزشکی دانشگاه کازان

در مورد شهر و دانشگاه فدرال کازان ، و امکانات منحصر بفرد آن در مطلبی به همین نام توضیحات جامع ای ارائه شده ، به عزیزانی که برای ادامه تحصیل در روسیه ،قصد اخذ پذیرش در دانشکده پزشکی کازان را دارند ،توصیه میشود تا حتما آن مطلب را مطالعه کنند.

دانشکده پزشکی ،دانشگاه فدرال کازان تا سال ۲۰۱۷ مورد تائید وزارت علوم  و بهداشت ایران بود، اما در سال ۲۰۱۸، علارغم بالا رفتن رنک کینگ این دانشکده در لیست Times و بهرمندی از تجهیزات و امکانات پیشرفته و بیمارستان مدرن , از لیست دانشگاههای مورد تائید حذف شد، شاید یکی دلائل حذف چندین دانشکده معتبر پزشکی روسیه از لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران ، جلوگیری از هجوم دانشجویان علاقمند به رشته پزشکی ،برای تحصیل به کشور روسیه بود، اما این مسئله بهیچ وجه مانع خروج دانشجویان علاقمند به تحصیل علوم پزشکی در روسیه نشد، چرا که از سوی دیگر سطح بالای آموزش در این دانشگاه و امکانات آموزشی آن از بسیاری از دانشگاههای مورد تائید ایران در روسیه و حتی اروپا بالاتر است ، و امید آن میرود که تا در سال ۲۰۱۹ این دانشگاه دوباره به لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران بازگردد، که دور از انتظار نیست‌.
البته تائید شدن دانشگاها توسط ایران ، بیشتر برای دانشجویان بورسیه دولتی ایران مهم است، و بسیاری از دانشجویان که با هزینه های شخصی اقدام به اخذ پذیرش در دانشکده پزشکی کازان می نمایند به این مسئله توجه ای ندارند، چرا که مدرک این دانشگاه ، در تمامی مراکز علمی و پزشکی اروپا و آمریکا مورد تائید است ، و فارغ التحصیلان این دانشگاه به راحتی میتوانند در مراکز پزشکی، بیمارستانها و درمانگاههای روسیه و اروپا مشغول به کار و تدریس شوند،

 

دانشکده پزشکی کازان در بخش اختصاص بودجه در زمینه کارهای تحقیقاتی و خرید امکانات و تجهیزات مدرن پزشکی رتبه ۲۷۵ جهان را در لیست معتبر QS World University Rankings به خود اختصاص داده ، که رتبه ای بسیار بالا میباشد.
رتبه دانشکده پزشکی شهید بهشتی ۹۲۲ تعیین شده ، در حالی که دانشگاه کازان مقام ۵۴۱ را داراست.

در دانشکده پزشکی دانشگاه کازان ، رشته های: ژنتیک ، مورفولوژی و آسیب شناسی،  میکروبیولوژی ، دندان پزشکی ، فیزیولوژی انسان و حیوانات، مبانی پزشکی بالینی ، زیست شناسی و زیست عمومی، گروه ‌بیوشیمی  و بیوتکنولوژی و فارماکولوژی ، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ، گیاه شناسی و فیزیولوژی گیاهی. پزشکی اطفال، پزشکی عمومی، جراحی عمومی و چندین گروه دیگر فعال هستند.

برای اخذ پذیرش در دانشکده پزشکی دانشگاه کازان،  همانند تمامی دانشکدهای پزشکی روسیه ، دانشجوی متقاضی تحصیل در روسیه یا مستقیما در امتحانات ماه جون که شامل زیست،شیمی و زبان روسی میشود شرکت میکند، که در صورت موفقیت تحصیلات خود در روسیه را آغاز میکند  ،که راهی بس دشوار است ، چون سوالات به زبان روسی میباشد .
و یا در دوره های پادفک که برای دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در روسیه در علوم پزشکی هستند شرکت نموده و بعد از ۹ ماه آموزش در این دوره ، از سپتامبر وارد دوره های اصلی شده و به تحصیل پزشکی در روسیه می پردازید.

هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه کازان در سال تحصیلی ۲۰۱۸/۱۹ معادل :
- در رشته پزشکی عمومی به زبان روسی سالانه ۳ هزار دلار.
- هزینه تحصیل در رشته پزشکی عمومی به زبان انگلیسی، سالانه ۶ هزار دلار.
- هزینه تحصیلی در رشته دندان پزشکی سالانه ۳ هزار دلار.
- هزینه تحصیلی در رشته دندان پزشکی به زبان انگلیسی، سالانه ۶ هزار دلار.
- هزینه تحصیلی در رشته دارو سازی سالانه ۲۴۰۰ دلار ( تنها به زبان روسی تدریس میشود).
- هزینه تحصیلی در رشته فیزیولوژی ،سالانه ۲۷۰۰ دلار ( تنها به زبان روسی تدریس میشود ).
تنها رشته های پزشکی عمومی و دندان پزشکی به انتخاب دانشجویان وعلاقمندان به تحصیل در روسیه و در این دانشگاه ،به زبانهای روسی و انگلیسی تدریس میشود.
جهت اصلاعات بیشتر جهت هزینه های سایر رشته های پزشکی در روسیه ،میتوانید از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.

همانطور که ملاحضه شد، هزینه تحصیل در این دانشکده پزشکی روسیه، در دانشگاه کازان، بسیار ارزانتر از سایر دانشگاههای دیگر میباشد، و در صورت موفقیت و کسب نمرهای مناسب،  دانشجو میتواند درخواست دریافت بورسیه تحصیلی دولت روسیه ، و همچنین درخواست دریافت بورسیه تحصیلی دولت فدرال را به دانشگاه ارائه کند ،که با شناخت ما از این دانشگاه دریافت آن دور از ذهن نیست.

# تحصیل در روسیه
# اخذ پذیرش در دانشگاههای پزشکی روسیه
# اخذ پذیرش در دانشکده پزشکی دانشگاه کازان
# تحصیل در روسیه در علوم پزشکی به زبان انگلیسی
# هزینه های تحصیل در دانشکده پزشکی کازان

تحصیل در روسیه، تحصیل پزشکی در روسیه، تحصیل علوم انسانی در روسیه،  تحصیل در رشته حقوق در روسیه، تحصیل در رشته روابط بین الملل در روسیه و ..... بسیاری دیگر ، با راشا اسکولار

با ما راحتتر به آرزوهایتان برسید
دانشجوی ایرانی، لایق بهترینهاست، و ما در تخصص خود بهترینیم.

جهت اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.