بارگذاری

دانشگاه رودن

تعداد ۸۵۰۰ نفر از آنها را دانشجویان خارجی از ۱۵۴ کشور جهان تشکیل میدهند، که در بیش از ۲۰ دانشکده با ۴۷۲ رشته متفاوت در این دانشگاه مشغول تحصیل در روسیه هستند

Generic placeholder image
راشا اسکولار

آذر 19,1397

دانشگاه رودن

تحصیل در روسیه
دانشگاه رودن 
یا به اصطلاح کاملتر دانشگاه  دوستی ملل، که در سال ۱۹۶۰ به نام دانشگاه پاتریس لومومبا معروف بود و بیشتر در زمینه علوم سیاسی فعالیت میکرد، و در سال ۱۹۹۲ به نام دانشگاه دوستی ملل تعغیر نام داد. 
دانشگاهی بسیار بزرگ در جنوب شرق شهر مسکو ، که مشتاقان بسیاری را برای تحصیل در روسیه به این شهر کشانده است. 
در سال ۲۰۱۸ با بیش از ۳۱ هزار دانشجو که تعداد ۸۵۰۰ نفر از آنها را دانشجویان خارجی از ۱۵۴ کشور جهان تشکیل میدهند، که در بیش از ۲۰ دانشکده با ۴۷۲ رشته متفاوت در این دانشگاه مشغول تحصیل در روسیه هستند. 
خوابگاه های بزرگی را برای دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه و این دانشگاه تدارک دیده اند که تنها در یکی از آنها ۸۰۰۰ تخت موجود است‌.
برای دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته پزشکی در روسیه، دانشگاه رودن مسکو یکی از دانشگاههای پرطرفدار بحساب می آیید، و بیش از ۱۵۰ لابراتواری پیشرفته برای دانشجویان تدارک دیده است. 
این دانشگاه رکورد دار تعداد دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در روسیه و اروپا است و از این لحاظ در مقام اول قرار دارد‌.
سالانه بیش از ۱۵۰ کنفرانس بین المللی در این دانشگاه برگزار میشود، که خود دانشجویان نیز میتوانند آخرین دستاوردهای علمی خود را در حضور دانشمندان سایر نقاط جهان بیان کنند، که در برخی مواقع این دانشمندان ،دانشجویان نخبه را مورد بورسیه قرار داده و در کشورهایشان از آنها دعوت به همکاری میکنند.

پذیرش در این‌دانشگاه ،برای ادامه تحصیل در روسیه ،همانند دیگر دانشگاهها و همان پروسه تحصیل در روسیه میباشد، دانشجو میتواند در المپیاد ورودی شرکت کنند و در صورت کسب امتیاز لازم، از بورسیه روسیه جهت ادامه تحصیل استفاده کند، ویا از همان ابتدا بعنوان دانشجوی پرداختی به ادامه تحصیل خود در روسیه بپردازد‌. 

البته بهترین راه تحصیل در روسیه مانند سایر دانشگاهها،  وارد شدن در دورههای آماده سازی میباشد ، که ۹ ماه بطول می انجامد و سپس دانشجو وارد دوره های اصلی میشود ، هزینه دوره آماده سازی در سال ۲۰۱۸ معادل ۶ هزار دلار میباشد. 
دانشجویان ایرانی بسیاری جهت تحصیل در روسیه در دوره های پزشکی ،وارد این دانشگاه میشوند ، چرا که ظرفیت ورودی آن نسبت به دانشگاههای دیگر پزشکی روسیه بیشتر میباشد‌. دانشکده پزشکی دانشگاه رودن مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیز میباشد.

علوم انسانی، ریاضی و فیزیک، شیمی، هنر و بسیار دیگر از رشته های این دانشگاه آماده دادن پذیرش به مشتاقان تحصیل در روسیه و شهر زیبای مسکو میباشد‌.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت ادامه تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.