بارگذاری

دانشگاه فدرالی کازان (قازان)KFU

دانشگاه کازان انتخابی هوشمندانه برای تحصیل در روسیه میباشد

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 13,1397

دانشگاه فدرالی کازان (قازان)KFU

تحصیل در روسیه

دانشگاه فدرالی کازان (قازان)KFU

شهر کازان در ۸۲۰ کیلومتری شرق مسکو و در قسمت اروپایی کشور روسیه واقع شده و یکی از ۵ شهر بزرگ‌روسیه میباشد، بعد از شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ بعنوان پایتخت سوم روسیه محسوب میشود.
این شهر از لحاظ علمی نیز در مقام سوم قرار دارد ،و بعد از دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ، بیشترین تعداد دانشگاه را دارد.

تاریخ کازان به هزار سال پیش باز میگردد، کرملین کازان ( که نامی برای تمامی ارگ ها در روسیه میباشد) که به دستور ایوان مخوف ساخته شده، در سازمان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
کازان پایتخت ورزش روسیه میباشد، استادیوم های فوتبال، سالنهای اسکیت،شنا،والیبال،بسکتبال، میزبانی جام جهانی ورزشهای آبی ،میزبانی المپیاد ورزشی دانشجویان جهان و میزبانی چند مسابقه فوتبال در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ ،بهمراه منابع طبیعی ارزشمند، طبیعت زیبا و آثار تاریخی بسیار ، این شهر را به یکی از شهر های ثروتمند، توریستی، علمی و ورزشی تبدیل کرده.

بیشتر مردم کازان مسلمان میباشند و بزرگترین و زیباترین مسجد اروپا به نام قل شریف در این شهر قرار دارد ،  کازانی ها به دو زبان تاتاری و روسی صحبت میکنند، اما در مدراس و دانشگاها تنها به زبان روسی تدریس میشود، و زبان تاتاری در بین جوانان بدست فراموشی سپرده شده.

دانشگاههای بسیاری در این شهر ساخته شده که معتبر ترین آنها دانشگاه اسلامی کازان ، دانشگاه فرهنگ و هنر کازان، دانشگاه فنی کازان ، و دانشگاه فدرال کازان که معروفترین و بزرگترین دانشگاه این شهر میباشد موضوع اصلی این مطلب را به خود اختصاص داده.

دانشگاه فدرال کازان به نام مخفف KFU، در نوامبر ۱۸۰۴ به دستور امپراطور الکساندر اول ساخته شد ، در حال حاضر ۲۸ دانشکده از جمله : دانشکده حقوق،نفت و گاز،ریاضی و مکانیک، روانشناسی، زبان شناسی، شیمی، فیزیک ، اقتصاد، روابط بین الملل ، انفورماتیک، اکولوژی و دانشکده پزشکی کازان ، فعال میباشند.( در مورد دانشکده پزشکی دانشگاه کازان، مطلبی جداگانه در سایت قرار گرفته).
این دانشگاه از بیمارستان مجهز، سالنهای ورزشی در سطح استانداردهای درجه یک دنیا ، فرهنگ سرا و کلاب شبانه بهره میبرد.
به جرات میتوان گفت که خوابگاه دانشگاه کازان ،مجهز تر و راحتتر از دانشگاههایی چون دانشگاه ملی مسکو و سنت پترزبورگ است، و بصورت یک شهرک مجزا در نزدیکی دانشگاه ساخته شده .

هزینه تحصیل در دانشگاه فدرال کازان تقریبا در بیشتر رشته ها برای هر سال تحصیلی ۲ تا ۳ هزار دلار میباشد، و از این جهت، با وجود کیفیت بالای آموزش در این دانشگاه و امکانات منحصر بفرد آن ، ارزانترین دانشگاه روسیه میباشد. همچنین هزینه های اجاره خانه در کازان بسیار ارزانتر از دیگر شهرهای بزرگ روسیه میباشد.
نکته جالب در باب هزینه های تحصیل در روسیه برای دانشجویان خارجی دانشگاه کازان، برابری با هزینه تحصیلی دانشجویان روس میباشد.

برای علاقمندان خارجی به تحصیل در روسیه ،این دانشگاه دوره های پادفک را در بیشتر رشته ها از جمله پزشکی برگزار میکند.

همانطور که در مطالب مختلف بارها ذکر شد، تحصیل در روسیه ،بسیار ارزان تر از کشورهای اروپایی میباشد. باید در نظر داشت که تحصیل در روسیه تنها به شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ ختم نمیشود.
بسیاری از دانشجویان خارجی شهر کازان را برای تحصیل در روسیه انتخاب میکنند، که دلیل آن ،کیفیت بالای آموزش در این دانشگاه، ارزان بودن آن ، امکانات و تجهیزات مدرن دانشگاه و خوابگاه مناسب میباشد، از طرفی کلیه خدمات و هزینه های جاری در شهر کازان ،ارزانتر از شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ میباشد .
دانشگاه فدرال کازان رتبه ۴۴۱ در لیست معتبر  رنک‌گینگ QS World University Rankings در سال ۲۰۱۷ تا کنون،و در لیست QS by Subjects رتبه ۳۳۶ را به خود اختصاص داده.

دانشگاه کازان انتخابی هوشمندانه برای تحصیل در روسیه میباشد، نکته مهم برای دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در روسیه در این شهر ، وجود سرکنسولی ایران و همچنین پرواز مستقیم از تهران به کازان میباشد. چرا که به غیر از مسکو ، از ایران هیچ پرواز مستقیم به شهرهای دیگر حتی سنت پترزبورگ وجود ندارد و باید بصورت ترانزیت هوایی به آن شهرها پرواز کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید ‌.
# تحصیل در روسیه
# دانشگاه فدرال کازان
# اخذ پذیرش در رشته های مختلف دانشگاه ملی کازان
# دانشکده پزشکی دانشگاه فدرال کازان
 

تحصیل در روسیه، با پیشنهادات منحصر به فرد راشا اسکولار.

با راشا اسکولار ارزان، با کیفیت، با آرامش و با استاندارد بالای بین‌المللی در روسیه تحصیل کنید.