بارگذاری

تحصیل در روسیه و اخذ پذیرش در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

در لیست معتبر دانشگاههای برتر در سال ۲۰۱۶ Times Higher Education World Reputation Rankings دانشگاه رتبه ۸۱ را به خود اختصاص داده

Generic placeholder image
راشا اسکولار

آذر 14,1397

تحصیل در روسیه و اخذ پذیرش در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

تحصیل در روسیه

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

در زمان قدرت شوروی سابق و حتی مدتی پس از فروپاشی آن، دانشجویان خارجی رغبتی برای تحصیل در روسیه از خود نشان نمیدادند.


اما فرهنگ بالای مردمان سنت پترزبورگ ، زیبایی منحصر بفرد شهر و البته کیفت بالای آموزش در آن سبب شد تا تحصیل در روسیه برای بسیاری از دانشجویان خارجی تبدیل به یک هدف شود.
یکی از دانشگاههای بزرگ‌ روسیه، دانشگاه ملی سنت پترزبورگ میباشد، دانشگاهی که در ساحل زیبای رودخانه نیوا و در جزیره واسیلی قرار گرفته . 


 

این دانشگاه در سال ۱۷۲۴ به دستور شخص پتر کبیر ساخته شد، و به لطف لومانوسوف، حیکم و فیلسوف معروف روس، تبدیل به اولین دانشگاه در روسیه شد که در آن علم به زبان روسی تدریس میشود، چرا که تا قبل از آن ،در تمامی مراکز علمی ، علوم به زبان آلمانی تدریس میشده . 

این دانشگاه در حال حاضر به آموزش بیش از ۳۰ هزار دانشجو در رشته ها و سطوح مختلف مشغول است، به همین دلیل در بین ۵۰ دانشگاه برتر دنیا از لحاظ تعداد دانشجو قرار گرفته، همچنین در آموزش علوم اقتصادی و مدیریت در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیاست، دوره فوق لیسانس دانشگاه اقتصاد در MBA ,جزء بهترین دوره های این علم در اروپا شناخته میشود. 


دانشکده اقتصادطبق آمار QS World University Rankings در سال ۲۰۱۷،این دانشگاه در زمینه علوم زبان شناسی،  فیزیک، و کامپیوتر در بین ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و همچنین در زمینه علوم انسانی بر طبق آمار Times Higher Education در سال ۲۰۱۷، این دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. 
طبق آمار  ARWU, Academic Ranking of World  از سال ۲۰۱۲ تا کنون این دانشگاه همواره در لیست ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته، و در لیست معتبر دانشگاههای برتر در سال ۲۰۱۶ Times Higher Education World Reputation Rankings  دانشگاه رتبه ۸۱ را به خود اختصاص داده که در زمان نوشتن این مقالی به رتبه ۹۱ نزول پیدا کرده .  
اطلاعات بسیار دیگری در مورد سطح این دانشگاه وجود دارد که خارج از توان این مطلب میباشد، اما برای حسن ختام این بخش ،همین‌کافی که اساتید این دانشگاه بیش از ۷ نوبل علمی را به خود اختصاص داده اند. 


مندلیف، پاولوف، لئونتیف، سیمیونف و بسیاری از دانشمندان صاحب نام دیگر و سیاستمدارانی چون رئیس جمهور پوتین و نخست وزیر مدودف از فارغ التحصیلان این دانشگاه میباشند.
در سال ۲۰۱۸ و در حال حاضر بیش از ۱۱۴۲ رشته تدریس میشود، ۱۱ هزار کارمند ، ۶هزار استاد که از بین آنها ۱۵۰۰ پرفسور میباشند ،مشغول آموزش دادن به دانشجویان میباشند. 


ابتدا دانشگاه تنها در جزیره واسیلی محدود بوده، اما بعدها و به دلیل گسترش علم ، دانشگاه به نقاط دیگر شهر و حتی  به منطقه تزار نشین پترگوف نیز گسترش پیدا کرده.


برای اقامت دانشجویان ،چندین  شهرک دانشجویی بزرگ در شهر و خارج از شهر ساخته شده ، و تقریبا دانشگاه قابلیت سکونت تمام دانشجویانش را فراهم نموده‌. 


ایالت لنینگراد و مرکزیت آن شهر سنت پترزبورگ برای ایجاد رغبت بیشتر در بین دانشجویان متاهل خارجی برای تحصیل در روسیه و منحصرا این شهر ،امکاناتی نظیر خوابگاه متاهلی جداگانه، بیمارستان،مهد کودک، کارت نقدی برای کودکان در هر ماه و حتی یک زایشگاه با امکانات بسیار مدرن را تدارک دیده ، تا تحصیل در روسیه تبدیل به مقصد اصلی دانشجویان خارجی شود.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت ادامه تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.

 

 

 

به امید موفقیت شما