بارگذاری

دانشگاه ملی مسکو

تحصیل در روسیه را در بزرگترین دانشگاه اروپا و بزرگترین شهر جهان تجربه کنید

Generic placeholder image
راشا اسکولار

آذر 17,1397

دانشگاه ملی مسکو

تحصیل در روسیه

دانشگاه ملی مسکو

مسکو یکی از اصلی ترین مقصدهای دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه میباشد، چرا که امکانات این شهر و تعداد دانشگاههای معتبر آن بیشتر از سایر شهرهای روسیه است.
در سال ۱۷۵۵ به دستور الیزاوت پترونا، دختر پترکبیر ساخته شد، در ابتدا به نام دانشگاه امپراطوری مسکو شناخته میشد ،اما پس از انقلاب بلشویکها بعنوان دانشگاه ملی شناخته میشود که مخفف نام آن MGU میباشد، و هم اکنون با ۳۸۱۵۰ دانشجو که ۳۹۰۷ نفر آنها را دانشجویان خارجی تشکیل میدهند، و ۴۱ دانشکده در سال ۲۰۱۸  بعنوان بزرگترین دانشگاه روسیه و اروپا شناخته میشود‌.

در لیست رنک کینگ QS World University این دانشگاه رتبه ۹۰ را در سال ۲۰۱۸ به خود اختصاص داده است , که همین کیفیت بالای آموزش در این دانشگاه و هزینه ارزانتر تحصیلی نسبت به دانشگاههای هم سطح ، سبب هجوم دانشجویان بسیاری از سایر نقاط جهان برای ادامه تحصیل در روسیه به این کشور شده.
در حال حاضر ۹۳۹۰ پرفسور و استاد در این دانشگاه مشغول به آموزش دانشجویان هستند که تعداد ۱۳۹۳ پرفسور هیئت علمی دانشگاه را تشکیل میدهند‌.
میانگین هزینه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان خارجی ۷ هزار یورو میباشد که با توجه به رشته های تحصیلی متفاوت است،  ( در مطلبی به عنوان هزینه های تحصیل در روسیه ،کلیه هزینه های این دانشگاه در تمامی رشته ها ذکر شده است). 
افراد مشهور بسیاری که تاثیر زیادی بر سیاست و ادبیات روسیه داشته اند ،و همچنین در حال حاضر نمایندگان مجلس و یا انجمن نویسندگان را تشکیل میدهند از فارغ التحصیلان این دانشگاه میباشند. 


دانشگاه در منطقه مرکزی شهر مسکو قرار گرفته و از طریق چندین ایستگاه مترو میتوان به آن دسترسی پیدا کرد.
دانشگاه همه امکانات را در درون خود جا داده است ، که شامل خوابگاهها که در بخش مرکزی و در ساختمان А قرار گرفته و یک ساختمان ۱۸ طبقه میباشد و اطراف آن را ساختمانهای ۹ طبقه در بر گرفته،آپارتمانهای اساتید که در بخش с قرار گرفته، سالن ورزش، استادیوم،استخر،دیسکو، رستورانها،مغازها و سایر امکانات دیگر، بنابراین برای دانشجویان این دانشگاه ترافیک صبحگاهی مسکو معنایی ندارد و به راحتی در کلاسهای درس خود حاضر میشوند. 


دانشجویان خارجی که قصد استفاده از بورسیه را دارند، باید در امتحاناتی که به همین منظور در نظر گرفته شده شرکت کنند، و در صورت بدست آوردن امتیازی که از قبل توسط هیئت پذیرش درنظر گرفته شده ،میتوانند بصورت رایگان در دانشگاه زندگی کرده و تحصیل خود را ادامه دهند و مبلغی را نیز جهت هزینه های جاری از دانشگاه دریافت کنند‌. 

بصورت کلی دانشجویان بورسیه روسیه ، از چند طریق میتوانند اقدام به گرفتن بورسیه در دانشگاههای روسیه نمایند: ۱- از طریق وزارت علوم کشور خود.۲- از طریق ارائه درخواست به سفارت ایران در روسیه. ۳- از طریق درخواست مستقیم به وزارت علوم عالی روسیه، که این بورسیه به دانشجویانی ارائه میشود که حداقل یک دوره تحصیل را در روسیه را گذرانده باشند.۴- از طریق امتحاناتی که در هر دانشگاه بصورت مستقل برگزار میشوند و این امکان را برای تحصیل رایگان در روسیه فراهم میکنند. 

برخی رشته ها در دانشگاه به انتخاب دانشجو ،به زبان انگلیسی تدریس میشود، اما دانشجویان که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، ملزم به یادگیری زبان روسی میباشد، البته بصورت کلی تحصیل در روسیه بدون یادگیری زبان روسی امکان پذیر نمی باشد. 

شرکت راشا اسکولار ،ابتدا دانشجویان را وارد دوره های زبان روسی کرده، سپس دانشجو میتواند در دانشگاه مورد نظر خود ادامه تحصیل دهد‌. 

خدمات راشا اسکولار

امیدواریم مطلب فوق باعث آشنایی بیشتر دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه شده باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت ادامه تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.