بارگذاری

دانشگاه نوسیبیرسک

اخذ پذیرش در دانشکده پزشکی دانشگاه ملی نوسیبیرسک

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 14,1397

دانشگاه نوسیبیرسک

 تحصیل در روسیه
 

دانشگاه نوسیبیرسک
اخذ پذیرش در دانشکده پزشکی دانشگاه ملی نوسیبیرسک

 

شهر نوسیبیرسک در ۳۳۵۹ کیلومتری شرق شهر مسکو و جنوب منطقه سیبری قرار دارد، این شهر بزرگترین و پرجمعیترین شهر سیبری بحساب می آید و بعلت دوری این شهر از مرکز کشور ، و از سوی قرار گرفتن آن در مرکز شرق روسیه ، سبب شد تا دولت روسیه امکانات بسیاری، از جمله خدمات پزشکی مدرن و سایر نیازهای عمومی را در استانداردهای شهر مسکو تهیه نماید، تا مردم شهرهای شرق روسیه برای حل مشکلات و نیازهای خود نیازی به رفت و آمد به پایتخت را نداشته باشند.
تاریخ شهر به دوران تزار، نیکلای دوم و در اواخر قرن ۱۹ میلادی و سال ۱۸۹۳ باز میگردد، که در ابتدا شهر با نام امپراطور نیکلای دوم نامگذاری میشود ،تا اینکه در سال ۱۹۲۵ نام امروزی خود را دریافت میکند. جمعیت شهر در سال ۲۰۱۸ یک میلیون و ششصد هزار نفر برآورد شده. زمستانهای سرد و تابستانهای گرم این شهر ،طبیعت بسیار زیبایی را در این منطقه خلق نموده.

دانشگاهها و مراکز علمی بسیاری در شهر قرار دارند، که معروفترین و معتبرترین آنها دانشگاه ملی نوسیبیرسک میباشد که در سال ۱۹۵۹ بنیان نهاده شد، در این دانشگاه دانشکده های بسیاری از جمله فیزیک، شیمی، زمین شناسی، زبان و ادبیات روسی، تاریخ، ریاضیات و مکانیک، علوم اجتماعی و همچنین دانشکده پزشکی دانشگاه نوسیبیرسک که مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران نیز میباشد ، مشغول بکار هستند.

رنک جهانی دانشگاه در لیست Times ,بین ۴۰۱ تا ۵۰۰ ارزشگذاری شده ، و از آنجایی که شهر نوسیبیرسک دارای منابع سرشار طبیعی و فلزات میباشد، دولت امکانات خوبی را از طریق مالیات بر درآمدهای معادن و کارخانه های آنجا ،برای دانشگاه در نظر گرفته.

در این مطلب ما بیشتر به دانشکده پزشکی دانشگاه نوسیبیرسک که در سال ۲۰۱۸ و با حذف دانشگاه ملی سنت پترزبورگ از لیست دانشکده های پزشکی مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ،جای آن را به خود اختصاص داد.

در این دانشکده،  رشته های پزشکی عمومی، اطفال، جراحی عمومی، دندان پزشکی ، پرستاری، خدمات اجتماعی ، رادیولوژی ،پزشکی اتمی و ... تدریس میشود.

دانشکده همواره با برگزاری کنفرانسها و سمینارهای بین المللی، روابط خود با دانشگاههای معتبر اروپایی و آسیایی را حفظ کرده و با تبادل تجارب خود را به روز نگاه میدارد.

دوره های پادفک برای دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در روسیه، در این دانشگاه برگزار میشود و عموما تمامی متقاضیان خارجی تحصیل در دانشکده پزشکی دانشگاه نوسیبیرسک پذیرفته میشوند. اما بعلت دور بودن این شهر از پایتخت و نبود پروازهای مستقیم از بسیاری از کشورها به نوسیبیرسک ، بیشتر از کشورهای چین، مغولستان، کره برای تحصیل به روسیه به نوسیبیرسک عزیمت میکنند. شایان ذکر است که پروازهای بسیاری از مسکو به این شهر وجود دارد که ۴/۵ طول زمان پرواز با هزینه پرواز یک طرفه از مسکو به این شهر ۲۰۰ دلار میباشد.

هزینه تحصیل در دانشکده پزشکی این دانشگاه در رشته پزشکی عمومی ۲ هزار دلار، دارو سازی ۱۶۰۰ دلار و دندان پزشکی ۱۸۰۰ دلار در سال تحصیلی ۲۰۱۸/۱۹ میباشد. ( جهت اطلاع از هزینه سایر رشته ها، درخواست خود را به ایمیل ما ارسال نمایید).

راشا اسکولار خدمات اخذ پذیرش برای تحصیل در روسیه در سایر رشته های این دانشگاه ،و همچنین اخذ پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه نوسیبیرسک را ارائه میدهد.
چنانچه علاقمند به تحصیل در روسیه در شهر نوسیبیرسک هستید، نماینده راشا اسکولار در شهر نوسیبیرسک در کلیه مراحل اداری، ثبت نام، انجام آزمایشات پزشکی ، اسکان در خوابگاه دانشگاه و یا اجاره خانه ، در کنار شما خواهد بود.

مردمان سیبری علارغم سردی بالای هوا، بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند. زنان روس در مهربانی و زیبایی شهرت جهانی دارند، که این شهرت را مدیون زنان سیبری میباشند.

تحصیل در روسیه ، از شرق تا غرب این عقاب دوسر، با راشا اسکولار امکان پذیر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه و اخذ پذیرش در دانشکده پزشکی مورد تائید وزارت بهداشت ایران در نوسیبیرسک به ما ایمیل ارسال کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.

# تحصیل در روسیه
# اخذ پذیرش در دانشکده پزشکی دانشگاه نوسیبیرسک
# دانشکده پزشکی مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران در روسیه
 

راشا اسکولار همراه شما در سرمای نوسیبیرسک