بارگذاری

دانشگاه پزشکی سچینوا

در حال حاضر ۱۷ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، که ۲۵۰۰ نفر را دانشجویان خارجی علاقه مند به تحصیل در روسیه را شامل میشوند.

Generic placeholder image
راشا اسکولار

آذر 19,1397

دانشگاه پزشکی سچینوا

تحصیل در روسیه
تحصیل در مسکو
پزشکی روسیه
دانشگاه پزشکی سچینوا

دانشگاه پزشکی سچینوا, یکی دیگر از دانشگاههای مهم پزشکی در روسیه واقع در شهر مسکو میباشد ، که ساخت آن در سال ۱۷۵۵ به دستور الیزاوت پترونا، دختر پتر کبیر، شروع شد و در سال ۱۷۵۸ اولین دانشجویان پزشکی در روسیه در آن شروع به تحصیل این علم کردند. 

در ابتدا نام دانشگاه که به پیشنهاد حکیم و دانشمند برجسته روس و موسس دانشگاه ملی مسکو یعنی لومانوسوف ساخته شده بود، دانشگاه پزشکی امپراطوری بود ،که بعدها در اواخر قرن ۱۹ به نام ایوان سچینوا،پزشک، فزیولوژیست، شیمیدان و دانشمند معروف روس نامیده شد. 
در ابتدا در این دانشگاه تنها فیزیولوژی تدریس میشد ،اما بعدها حوزه فعالیت آن گسترش پیدا کرد، در حال حاضر در ۴ دانشکده و ۱۰ کالج پزشکی متعلق به دانشگاه ، تمامی شاخه های علم پزشکی تدریس میشود، و علاقه مندان بسیاری به درمان و علم پزشکی در روسیه را گرد هم آورده است ، همچنین دانشجویان خارجی بسیاری که برای تحصیل علم پزشکی به روسیه آماده اند را جذب خود نموده است. 
این دانشگاه به دستور وزارت علوم روسیه، امکانات کامل و مدرنی را جهت اموزش به علاقه مندان به تحصیل در روسیه و پزشکی روسیه، مانند چندین لابراتواری مدرن، بیمارستان مجهز به آخرین تکنولوژی روز، خوابگاه دانشجوی،کتابخانه مجهز و سالنهای ورزش و تفریح را فراهم نموده.
علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی روسیه ،در این دانشگاه میتوانند دوره های آماده سازی را طی نموده و وارد دانشگاه و رشته مورد علاقه خود شوند. 

هزینه دانشگاه به طور میانگین ۴هزار دلار برای هر سال تحصیلی میباشد. هزینه پزشکی عمومی در سال ۲۰۱۸ در این دانشگاه که گرانترین شاخه پزشکی در این دانشگاه بحساب می آید ،معادل ۶۵۰۰ دلار میباشد.
پزشکی روسیه، همانطور که در مقالات دیگر نیز به آن اشاره شده ،از علوم قدرتمند روسیه بحساب می آید ، و تحصیل در رشته پزشکی در روسیه برای ایرانیان نیز بسیار حائز اهمیت شده ،و ۳ دانشگاه پزشکی سچینوا، پاولوف و رودن که مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیز میباشند، علاقه مندان بسیاری به تحصیل در روسیه را در خود جا داده و به آموزش آنها مشغول میباشد. 
برای استفاده از بورسیه، و بورسیه پزشکی در روسیه، در صورت شرکت در امتحان بورسیه تحصیلی در روسیه و کسب امتیاز حداقل ، میتوان بصورت رایگان به تحصیل در این دانشگاه پزشکی در روسیه ادامه داد، در غیر اینصورت دانشجو موظف به پرداخت هزینه های سالیانه که از ۲ تا ۷ هزار دلار،با توجه به شاخه پزشکی مورد علاقه متغیر است، میباشد.
در حال حاضر ۱۷ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، که ۲۵۰۰ نفر را دانشجویان خارجی علاقه مند به تحصیل در روسیه را شامل میشوند. 
پزشکی عمومی در روسیه و دندان پزشکی، از رشته های پرطرفدار ایرانیان مشغول به تحصیل در این رشته میباشد. 
علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی در روسیه ، میتوانند از طریق راشا اسکولار وارد یکی از ۳ دانشگاه پزشکی مورد تائید سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت ایران شوند. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت ادامه تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.