بارگذاری

دانشگاه پزشکی پاولوف

سختی و معضلات ورود به دانشکدهای پزشکی دانشگاه های ایران و کمبود ظرفیت آنها، سبب شده تا بسیاری از علاقه مندان به رشته های پزشکی به تحصیل این رشته در روسیه بیندیشند.

Generic placeholder image
راشا اسکولار

آذر 18,1397

دانشگاه پزشکی پاولوف

تحصیل در روسیه
دانشگاه پزشکی پاولوف سنت پترزبورگ
رشته پزشکی در روسیه تا قبل از احداث دانشگاه پاولوف ،یک علم وارداتی بود، تا اینکه در سال ۱۸۹۷ ، به منظور درمان بیماریهای زنان،موسسه پزشکی و درمانی بیماریهای زنان در شهر سنت پترزبورگ احداث شد،در سال ۱۹۲۴ دایره تحقیقات و آموزش این موسسه گسترش پیدا کرد و وارد حوزه های دیگر پزشکی نیز شد. از سال۱۹۳۶ و بعد از دریافت جایزه نوبل توسط دانشمند معروف روس یعنی ایوان پترویچ پاولوف ، دانشگاه از نام موسسه آموزش و درمان بیماریهای زنان ، به بنام پاولوف تعغیر نام داد و به آموزش دانشجویان در تمام زمینه های پزشکی و‌نه تنها زنان پرداخت. این دانشگاه به اولین دانشگاه پزشکی در سنت پترزبورگ و روسیه مشهور است. 
در دانشگاه پاولوف،بیمارستانی بزرگ با تمامی امکانات موجود است که دانشجویان رشته های پزشکی اولین دانشگاه پزشکی روسیه ،میتوانند دوره های کار آموزی و پراکتیک خود را در آن بگذرانند ‌. 
از سال ۲۰۰۹ دانشگاه پزشکی پاولوف در لیست معتبر Financial Times در بین ۱۰ دانشگاه برتر پزشکی اروپا قرار گرفت. 
پزشکان بسیار معروفی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که در ویکی پدیا لیست آنها در ۶۵ صفحه موجود میباشد. 
دانشگاه پاولوف ،مورد تائید وزارت آموزش عالی و بهداشت ایران میباشد.
سختی و معضلات ورود به دانشکدهای پزشکی دانشگاه های ایران و کمبود ظرفیت آنها، سبب شده تا بسیاری از علاقه مندان به رشته های پزشکی به تحصیل این رشته در روسیه بیندیشند. و از آنجایی که هزینه های تحصیل در روسیه بسیار ارزانتر از سایر دانشگاههای اروپا است دانشجویان بسیاری را از کشورهای همسایه و اروپا به این کشور کشانده است. 
سیستم تحصیل در روسیه،یک سیستم باز و با در نظر گرفتن حق انتخاب دانشجو طراحی شده ، بنابراین، بدون در نظر گرفتن اینکه دیپلم دانشجو در چه رشته ایی بوده ،میتواند به تحصیل در هر رشته بپردازد . 
برای تحصیل رشته پزشکی در روسیه،  دانشجو ۲ راه برای ورود به این رشته را دارد، ۱-شرکت در امتحانات ماه جون، که شامل دروس: زبان روسی،شیمی و زیست میشود، که در صورت موفق شدن در این امتحانات میتواند وارد دانشگاه شود.۲- شرکت در دوره های آماده سازی، که شامل دروس : زبان روسی،شیمی و زیست میشود، این دوره ۹ ماه به طول می انجامد و در آخر ماه می در صورت موفق شدن دانشجو در امتحانات ،میتواند وارد سال اول رشته پزشکی مورد دلخواه خود شود و تحصیلات خود در روسیه را آغاز نماید. راه دوم راهی ساده تر برای ورود به این رشته میباشد . هزینه های تحصیل در این دانشگاه و بصورت کلی هزینه تحصیل در روسیه ،در مطلبی با همین نام در قسمت مطالب موجود است . 
دوره های دندان پزشکی،  پزشکی عمومی، جراحی و پزشکی اتمی، از جمله رشته های پر طرفدار پزشکی در روسیه میباشند.
تحصیل رشته پزشکی در روسیه و دانشگاه پاولوف به زبان انگلیسی نیز ارائه میشود ، که در صورت درخواست دانشجو ،وی میتواند در دورهای English base شرکت کند‌. 
متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه پاولوف ۳۵۰۰ دلار میباشد. 
پذیرش در دانشگاه پزشکی پاولوف و تحصیل در روسیه کار پیچیده ایی میباشد، چرا که با دلیل تعداد بالای درخواستهای حضوری،دانشگاه به درخواستهای اینترنتی توجه کمتری میکند و یا پاسخگو نمی باشد.
برای پذیرش در رشته های پزشکی در روسیه، کافی است با ما در ارتباط باشید. 
شرکت راشا اسکولار،خدمات پذیرش در تمامی رشته های پزشکی در روسیه و دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ را برای متقاضیان تحصیل در روسیه ارائه مینماید. 
برای جزئیات بیشتر به مطلب : هزینه های تحصیل در روسیه و لینک دانشگاه پاولوف مراجعه کنید.  
برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت ادامه تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.