بارگذاری

دوره پادفک چیست؟

دانشجویانی که ،دارای مدرک لیسانس و یا بالاتر هستند هم باید برای ادامه تحصیل در روسیه در این دوره ها ثبت نام کنند

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 05,1397

دوره پادفک چیست؟

تحصیل در روسیه

دوره پادفک چیست؟

 

همان دوره آماده سازی دانشجو میباشد ، که به آموزش زبان روسی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه میپردازد . البته دوره پادفک برای دانشجویان رشته های پزشکی در روسیه، به غیر از زبان روسی ،دروس شیمی و زیست نیز را شامل میشود.
پادفک مخفف لغت روسی подготовительный факультет میباشد.
برخی از متقاضیان تحصیل در روسیه گمان میبرند که این دوره  همان دوره پیش دانشگاهی در ایران است،و نیازی به دریافت مدرک پیش دانشگاهی از ایران نمی باشد و میتوان این دوره را در روسیه گذراند، که در حقیقت اینگونه نیست و دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه، ابتدا باید مدرک پیش دانشگاهی خود را از مراکز اموزشی ایران دریافت کنند، سپس اقدام به اخذ پذیرش در دانشگاههای روسیه نماید.
دانشجویانی که ،دارای مدرک لیسانس و یا بالاتر هستند هم باید برای ادامه تحصیل در روسیه در این دوره ها ثبت نام کنند.
برای رشته های غیر پزشکی دوره پادفک ضروری نیست ،اما ارائه مدرک زبان روسی حتی اگر متقاضی قصد تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشد الزامیست .
هر دانشگاه یا دانشکده ایی ، یک بخش را به دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در روسیه اختصاص میدهد، که در آن دانشجویان در ابتدا به یادگیری زبان روسی میپردازند ، و بعد از یادگیری مقدمات زبان، بسته به تخصص دانشکده و علمی که در آن آموزش داده میشود،  برخی علوم تخصصی نیز در آن تدریس میشود، بعنوان نمونه؛ در دانشکده فیزیک ،علاوه بر زبان روسی ،دانشجویان را با ریاضیات و فیزیک آشنا میکنند، هدف از آموزش این دروس تخصصی،صرفا آشنایی دانشجو با زبان تخصصی این علمها میباشد و نه خود آن علم، تا در زمان حضور دانشجو برای ادامه تحصیل در روسیه از ترم ۱ مشکلی پیش نیاید و او بتواند با لغات و گفتار اساتید ارتباط برقرار کرده و موضوعات مطرح شده را بدرستی بیاموزد. اغلب در این دانشکده ها نمره پایان ترم بر روی پذیرش یا عدم پذیرش دانشجو تاثیر ندارد.
اما در رشته های پزشکی که همانطور در مطالب قبلی بسیار به آن اشاره شده، علاوه بر زبان روسی ،دروس شیمی و بیولوژی نیز تدریس میشود ، که بر خلاف دانشکده های دیگر، و بعلت تعداد متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در روسیه، نمره امتحان دوره پادفک اهمیت بسیاری دارد و بر اساس آن دانشجو رو ثبت نام میکنند.
دوره های پادفک عموما از اول سپتامبر بمدت ۹ ماه ادامه دارد و هزینه آنان بسته به دانشگاه از ۳ هزار دلار شروع میشود.
البته دوره پادفک را میتوان در هر دانشکده یا کالج دیگر گذراند. و سپس در دانشگاه مورد علاقه به ادامه تحصیل در روسیه پرداخت.

جهت اطلاعات بیشتر برای ادامه تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.

#تحصیل در روسیه
# دوره پادفک در روسیه
# اخذ پذیرش در دانشگاههای روسیه
# اخذ پذیرش در دوره پادفک در رشته پزشکی روسیه
# اخذ پذیرش در دورهای پادفک در سایر رشته های دیگر در روسیه.

تحصیل آسان در روسیه با راشا اسکولار