بارگذاری

قوانین ویزای دانشجویی روسیه

پس از ارسال دعوتنامه به دانشجوی متقاضی تحصیل در روسیه ، سفارت روسیه در ایران به وی یک ویزای ۳ ماهه، یکبار تردد اختصاص میدهد

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 04,1397

قوانین ویزای دانشجویی روسیه

تحصیل در روسیه

قوانین ویزای دانشجویی روسیه

پس از ارسال دعوتنامه به دانشجوی متقاضی تحصیل در روسیه  ، سفارت روسیه در ایران به وی یک ویزای ۳ ماهه، یکبار تردد اختصاص میدهد، پس از ورود دانشجو به خاک روسیه ، در مدت ۱ هفته دانشجو ملزم به معرفی خود به دانشگاه دعوت کننده میباشد، و پس از پرداخت هزینه های تحصیل در روسیه ، دانشگاه مدارک او را جهت دریافت ویزای ۱ ساله چند بار تردد به اداره مهاجرت ارسال میکند.
۱ ماه قبل از پایان یافتن زمان ویزا، دانشجو باید به قسمت ویزا در دانشگاه خود را معرفی نموده تا ویزای سال آینده او تهیه شود.
قابل به ذکر است که تنها دانشگاه دعوت کننده میتواند ویزای دانشجو را تمدید نماید،و سایر موسسات و دانشگاه های دیگر نمیتوانند به دانشجو ویزا دهند. تنها در صورتی دانشجو میتواند ویزای دانشگاه دیگر را بگیرد که به ایران بازگشته و با دعوتنامه دانشگاه جدید ،ویزا گرفته و برای تحصیل در روسیه وارد خاک‌این کشور بشود.
در صورت پایان دوره تحصیلات و یا اخراج دانشجو از دانشگاه ، حتی در صورت داشتن ویزای بلند مدت، دانشجو ۲ هفته زمان دارد تا خاک روسیه را ترک‌نماید ،و دانشگاه ویزای او را کنسل میکند .
در صورت عدم ترک کشور در زمان مشخص شده, پلیس مرزی جریمه سنگینی را بر دانشجو تحمیل میکند و پس از گذراندن مراحل قانونی وی را دیپورت میکند،که در این صورت دانشجو تا ۱۰ سال نمی تواند به روسیه بازگردد.
متاسفانه در تبلیغات شرکتهای مهاجرت و تحصیل در روسیه ، وعدهای کار و تحصیل در روسیه و یا اقامت در روسیه را میدهند، دانشجویان عزیز متقاضی تحصیل در روسیه باید بخاطر داشته باشند،که طبق قانون فدراسیون روسیه ، دانشجو خارجی شاغل به تحصیل در روسیه ،اجازه کاری ندارد و هیچ شرکت و یا حتی مراکز خصوصی و یا رستورانها هم ریسک استخدام وی را نمی پذیرند. چرا که برای آنان جریمه های  بسیار سنگین در نظر گرفته شده است ، و از سوی دیگر مهاجرین بسیاری با اجازه نامه کاری در جستجوی شغل هستند که از نظر کارفرمایان بر دانشجویان ارجحیت دارند.
در مورد مهاجرت نیز ، قابل به ذکر است که به دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در روسیه  پاسپورت شهروندی ارائه نمیشود، و اطلاعاتی را که در برخی از سایتهای همکار خوانده اید ،صرفا جنبه تبلیغاتی یا بدلیل  بی اطلاعی این شرکتها میشود. شرکت راشا اسکولار با برخی از آنها تماس گرفته که برخی این تبلیغات را از صفحات خود حذف کرده و برخی دیگر از همکاران همچنان تبلیغ را ارجح دانسته و با اطلاعات غلط دانشجویان را امیدوار میکنند.

البته راههایی نیز برای حل این مشکل و کسب درآمد برای دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه وجود دارد که در صورت نیاز دانشجو به داشتن شغل ،شرکت راشا اسکولار به یاری آنان خواهد شتافت، اما برای داشتن هر شغلی ، ابتدا باید زبان روسی آموخته تا بتوانید مسئولیتهای کاری خورد را درست انجام دهید.
تحصیل در روسیه تمام زمان دانشجو را در بر خواهد گرفت و زمان زیادی برای کار وجود ندارد. مخصوصا برای دانشجویان پزشکی روسیه که بعد از کلاس های تئوری باید در بیمارستانها دورهای پراکتیک خود را بگذرانند. و از سوی دیگر در آمد یک‌کار پاره وقت ،بسیار پایین میباشد و حتی برای هزینه های جاری نیز کافی نیست.

جهت اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه با ما در تماس باشید.

#تحصیل در روسیه
#اخذ پذیرش در روسیه
# ویزای روسیه
# کار در روسیه
# اقامت در روسیه