بارگذاری

لیست دانشگاههای پزشکی روسیه مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران

تمامی دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران، دارای سطح بالای علمی و آموزشی میباشند که از تجهیزات مدرن پزشکی نیز بهرمندن

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 14,1397

لیست دانشگاههای پزشکی روسیه مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران

تحصیل در روسیه

لیست دانشگاههای پزشکی روسیه مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران

 

کارشناسان وزارت بهداشت چند دانشگاه پزشکی را جهت تحصیل دانشجویان ایرانی در روسیه را مورد تائید قرار داده اند ، تا سال ۲۰۱۷ ، دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ و همچنین دانشکده پزشکی دانشگاه دوستی ملل ( پاتریس لومومبا سابق ) نیز شامل آنها میشد، اما در سال ۲۰۱۸ در کمال ناباوری این دو دانشکده پزشکی روسیه از لیست تائید وزارت بهداشت و درمان حذف شدند. البته سایر دانشکده های غیر پزشکی این دو دانشگاه مورد تائید وزارت علوم ایران میباشند و مدرک فارغ التحصیلان آن در ایران پذیرفته میشود.

دانشگاههای پزشکی مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران در کشور روسیه شامل : دانشکده پزشکی دانشگاه ملی مسکو( لومانوسوف) ، دانشگاه پزشکی سچینوا در مسکو، موسسه فدرال چشم پزشکی و جراحی میکروسکوپی فئودوروف در مسکو ( که در چند شهر دیگر از جمله سنت پترزبورگ نیز شعبه دارد، و تنها برای تحصیلات تکمیلی و دورهای تخصص و فوق تخصص میباشد)، دانشگاه پزشکی داخلی سماچکو در مسکو ، دانشگاه پزشکی در شهر نوسیبیرسک ، دانشگاه پزشکی پاولوف در سنت پترزبورگ میباشند. ( قابل توجه متقاضیان تحصیل در روسیه : در مورد تمامی این دانشگاه ها مطالبی حاوی آخرین اطلاعات و آمارهای رسمی در سایت قرار داده شده )
1- Lomonosov Moscow State University
2- Sechenov University
3- S. Fyodorov Eye Microsurgery Federal State Institution
4- Moscow Medical Stomatology Institute N.A Semashko
5- Novosibirsk University
6- First Pavlov State Medical University of St. Petersburg

تمامی دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران، دارای سطح بالای علمی و آموزشی میباشند که از تجهیزات مدرن پزشکی نیز بهرمندن، اما دانشگاههای پزشکی دیگری در روسیه هستند که از لحاظ رتبه علمی، امکانات و تجهیزات پزشکی و سطح آموزش ، حتی از دانشگاههای تائید شده وزارت بهداشت و درمان نیز در رتبه بالاتری قرار دارند ، و رنک کینگ بین المللی همگی آنها در لیست معتبر تایمز ( World University Rankings Times) زیر ۵۰۰ قرار دارد و مدرک تحصیلی آن دانشگاهها در کلیه مراکز درمانی و علمی اروپا مورد تائید است ، در حالی که بهترین دانشگاه پزشکی ایران در این لیست رتبه 801 تا ۱۰۰۰ را بخود اختصاص داده.

بسیاری از جوانان ایرانی آرزوی تحصیل در رشته پزشکی در ایران را دارند، اما به دلیل کمبود ظرفیت دانشگاه ها ، سالها در پشت کنکور برای موفقیت و وارد شدن به یکی از این دانشگاهها تلاش میکنند ، که متاسفانه در بسیاری موارد با شکست تحصیلی و بهمراه آن شکست روحی مواجه میشوند، بعدها بسیاری از این علاقمندان به علوم پزشکی به این مسئله دریافتند که تحصیل پزشکی در روسیه ، بسیار ارزانتر از دانشگاههای اروپا و آمریکا میباشد و سطح علمی آنها نیز در بسیاری موارد بالاتر از دانشگاههای مشابه اروپایی است، از سوی دیگر اخذ پذیرش برای تحصیل در روسیه و دریافت ویزای این کشور بسیار راحتتر و کم ریسکتر از دانشگاههای غربی بوده و همچنین تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر میباشد.

بنابراین دانشگاههای پزشکی روسیه ، شاهد هجوم علاقمندان به تحصیل علوم پزشکی در روسیه شدند ، که شاید همین مسئله سبب تائید نشدن دانشکده های پزشکی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ، دانشکده پزشکی دانشگاه دوستی ملل( پاتریس لومومبا سابق) ، دانشکده پزشکی دانشگاه فدرال کازان، دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سامارا و بسیاری از دانشگاههای پزشکی معتبر دیگر شد، چرا که تعداد دانشجویان ایرانی برای تحصیل در روسیه در علوم پزشکی، بیشتر از ظرفیت این ۶ دانشگاه میباشد.

البته اگر دانشجویی در دانشگاه پزشکی تائید نشده در وزارت بهداشت ایران فارغ التحصیل شده باشد، میتواند با شرکت در امتحانات ارزشیابی وزارت بهداشت و درمان شرکت نماید ، یا در امتحانات PLAB رشته پزشکی انگلستان ، همچنین گذراندن مراحل ECFMG و یا USMLE آمریکا و کانادا ، حتی بدون امتحان ارزشیابی مدرک او مورد تائید خواهد بود. برای شرکت در این امتحانات و دوره ها نیازی به حضور در کشورهای فوق نیست ، بلکه این امتحانات و دوره ها بصورت بین المللی در خود روسیه نیز برگزار میشود.

موسسه راشا اسکولار در انتخاب شهر و یا دانشگاه مورد علاقه دانشجو جهت تحصیل در روسیه هیچ دخالتی نمیکند، و با ارائه آخرین اطلاعات و آمارهای تحصیلی در روسیه در سایت و همچنین مشاوره رایگان برای علاقمندان به تحصیل در روسیه ، مسیر انتخاب شده توسط دانشجویان را برای رسیدن به اهدافشان هموار میکند.
همچنین این موسسه قابلیت اخذ پذیرش در تمامی دانشگاههای پزشکی روسیه، مورد تائید و یا خارج از لیست وزارت بهداشت را ، در هر شهر و دانشگاهی در روسیه را دارد.
موسسه راشا اسکولار مورد تائید وزارت علوم روسیه میباشد و با دانشگاههای فعالیت میکند که مدارک آنها مورد تائید اتحادیه اروپا و انجمن سلامت ایالات متحده آمریکا باشد.

نکته مهم دیگر این میباشد که با تعغیر سکاندار وزارت بهداشت و درمان در ایران، این لیست ها نیز دچار دگرگونی و تعغیر میشوند، همانطور که این مسئله بارها اتفاق افتاده.

برای اینکه فارغ التحصیلان رشته های پزشکی با این تعغیرات دچار مشکل نشوند، قانونی به ثبت رسیده ،که اگر در زمان اخذ پذیرش، دانشگاه مورد تائید بوده و سپس از لیست تائید وزارتخانه خارج شده، مدرک آن دانشجویان مورد تائید میباشد. همچنین اگر در زمان اخذ پذیرش و تحصیل در روسیه ، آن دانشگاه مورد تائید وزارتخانه نبوده، و بعدها تائید شده ، مدرک فارغ التحصیلان آن در هر زمانی مورد تائید میباشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.
# تحصیل در روسیه
# اخذ پذیرش در دانشگاههای روسیه
# اخذ پذیرش در دانشگاههای پزشکی روسیه
# دانشگاههای پزشکی روسیه، مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران

با راشا اسکولار در روسیه بهترینها را خواهید داشت