بارگذاری

هزینه های تحصیل در روسیه

شهریه ها در دانشگاههای مسکو و سنت پترزبورگ با لینک مستقم دانشگاهها

Generic placeholder image
راشا اسکولار

آذر 04,1397

هزینه های تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه 

هزینه های تحصیل در روسیه:
قبل از ورود به دانشگاههای روسیه، درصورت نداشتن مدرک زبان، دانشجو وارد دورهای زبان میشود ، که هزینه این دوره ها از ۲/۵تا ۵ هزار دلار،بسته به دانشگاه یه کالج مدنظر او متفاوت است، و دانشجویان راشا اسکولار عموما هزینه ایی معادل ۳ تا ۴ هزار دلار را میپردازند ، که این پرداخت توسط خود دانشجو صورت میگیرد.
برای ورود به رشته های پزشکی، دوره های آماده سازی توسط خود دانشگاهها ترتیب داده میشود که در کنار زبان روسی، شیمی و زیست نیز تدریس میشود. این دورها اول سپتامبر تا اوایل جولای ادامه دارد. هزینه این مراکز نیز از ۳ تا ۶ هزار دلار در دانشگاهها متفاوت است ، بعنوان نمونه در دانشگاه پزشکی پاولوف این هزینه معادل ۲۷۰۰ دلار در سال ۲۰۱۸ میباشد. برای ورود به این دوره ها باید مدارک خود را در ماه می برای ما ارسال کنید‌. ( لیست شهریه های دانشگاه پاولوف در این مطلب قرار گرفته).
هر یک از دانشگاههای روسیه رقمی متفاوت با دانشگاهها و دانشکده های مشابه خود اعلام میکنند. عموما رشته های فنی ارزانتر از سایر رشته ها میباشند ، هرچند برخی از این دانشکده ها شهرت جهانی دارند ، بعنوان مثال دانشکده فیزیک و مکانیک سنت پترزبورگ ، یا دانشکده شیمی مندلیف، دانشگاه ملی سنت پترزبورگ.  از آنجایی که بیشتر دانشجویان آن از خود جوانان روسیه هستند ، هزینه های این رشته ها از ۲۵۰۰ دلار در سال تجاوز نمیکند. دانشکده های فنی مسکو نیز همین سطح قیمت را دارند ، البته هر سال مبلغی معادل ۱۰ هزار روبل یا ۱۵۰ دلار به شهریه ها اضافه میشود.
نکته ظریف در مورد هزینه ها وجود دارد و آن این است که هرچه دانشگاه مشهورتر و سطح علمی بالاتری داشته باشد ، شهریه آن پایین تر میباشد ، بعنوان مثال دانشگاه پزشکی پاولوف سنت پترزبورگ، که اولین دانشگاه پزشکی روسیه میباشد و مورد تائید وزارت علوم ایران نیز میباشد  ، هزینه ایی معادل ۳۳۰۰ دلار در سال را دریافت میکند، اما دانشکده پزشکی رودن در مسکو که از لحاظ سطح علمی پایینتر از دانشگاه پاولوف میباشد،  شهریه ایی معادل ۶ هزار دلار در سال را ذکر کرده . اما از طرفی ورود به دانشگاه‌پاولوف سختی های بیشتری دارد، چرا که در تعداد پذیرش دانشجویان خارجی محدودیتهای را اتخاذ کرده ، و در سال ۲۰۱۸ تنها ۷۰ دانشجو خارجی را پذیرفت . اما دانشکده پزشکی دانشگاه رودن تعداد تا ۴ برابر بیشتر را میپذیرد.
رشته های علوم انسانی در روسیه ارزش بسیاری دارند ، و برخی رشته های آن از پزشکی نیز بسیار بالاتر است . به دلیل زیاد بود رشته ها و دانشکده ها برای راحتی کار عزیزان دانشجو، لینک های مستقیم به سایت دانشگاههای ملی سنت پترزبورگ، مسکو و دانشگاه پزشکی پاولوف در کنار این مطلب قرار داده شده، البته متاسفانه تنها لیست دانشگاه ملی مسکو  به زبان روسی میباشد ، قیمتی که اول نوشته شده برای دانشجویان کشورهای شوروی سابق و قیمت دوم برای سایر دانشجویان خارجی.
سایر لیست ها به زبان انگلیسی میباشند.( عدم‌ترجمه این لیست ها توسط راشا اسکولار، برای اعتماد بیشتر دانشجویان عزیز صورت گرفته ).
تمامی لیست ها متعلق به سال تحصیلی ۲۰۱۸/۱۹ میباشند و از خود دانشگاهها گرفته شده اند.
قرار دادن این لینک ها و جزئی ترین اطلاعات مربوط به روسیه و دانشگاههای معتبر آن، خود دلیل دیگر بر صداقت کاری موسسه راشا اسکولار میباشد ، چرا که در هیچ یک از سایتهای همکار این حجم اطلاعات قرار نگرفته و یا مربوط به سالیان دور میباشد.
البته در صورت ارتباط با ما، میتوانید سوالات خود را در مورد قیمتها ارائه نمایید ، تا آخرین  هزینه شهریه ها خدمت شما ارسال شود.
‌بصورت کلی میتوان‌گفت که هزینه تحصیلی در دانشگاههای معتبر روسیه از ۲۵۰۰ دلار شروع میشود ، و تا ۸ هزار دلار منتهی میگردد.
به غیر از این هزینه ها، دانشجویان در زمان ورود ، باید یکسری آزمایشات پزشکی را مبنی بر سلامتی و عدم وجود بیماریهای واگیر دار را بگذرانند ،که به نام فرم ۷۹ معروف میباشد،که معادل ۸۰ دلار میشود.
خرید بیمه نامه که به همه عزیزان توصیه میشود، این بیمه نامه ها معادل ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار ، بسته به شرکت بیمه کننده متفاوت میباشد.
بعد از ورود دانشجو، دستیاری برای شما از طرف موسسه راشا اسکولار در نظر گرفته میشود، تا در تمامی این مراحل و حتی دریافت کارت ترانسپورت دانشجویی و کارت بانکی ویزا یا مستر کارت و غیره او را یاری میکند، و تمامی هزینه ها جهت آسودگی خیال شما،توسط خود دانشجو، بصورت نقدی یا ویزا کارت پرداخت میشود ،و شرکت ما دخالتی در این‌مورد نخواهد داشت.

در مورد اطلاع از نوع خدمات ما میتوانید به مقاله ایی با همین نام رجوع کنید.

لینک مستقیم شهریه های دوره لیسانس در دانشگاه ملى سنت پترزبوگ

لینک مستقیم شهریه های دوره فوق لیسانس در دانشگاه ملى سنت پترزبوگ

لینک مستقیم شهریه های دکتری در دانشگاه ملى سنت پترزبوگ

لینک مستقیم تمامی شهریه ها در دانشگاه ملی مسکو [به روسی]

لینک مستقیم شهریه ها در دانشگاه پزشکی پاولوف

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت ادامه تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.