بارگذاری

تحصیل پزشکی در روسیه

در این مطلب در مورد پروسه تحصیل پزشکی در روسیه میپردازیم، تا پزشکان آینده که علاقمند به تحصیل در روسیه هستند با اطلاعات بیشتری وارد این رشته شوند

Generic placeholder image
راشا اسکولار

دی 03,1397

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل در روسیه
پروسه تحصیل در رشته پزشکی در روسیه

رشته پزشکی از محبوبترین رشته ها برای دانشجویان عازم به خارج از کشور میباشد، چرا که به دلیل موانع بسیار در ایران، عموم علاقمندان امکان تحصیل در این رشته را ندارند.
علاقه مندان بسیاری برای تحصیل در رشته پزشکی وارد روسیه میشوند، هزینه های تحصیل در رشته پزشکی روسیه نسبت به کشورهای دیگر ، نزدیکی روسیه به ایران و سهولت دریافت ویزا از دلائل این انتخاب میباشد.
در این مطلب در مورد پروسه تحصیل پزشکی در روسیه میپردازیم، تا پزشکان آینده که علاقمند به تحصیل در روسیه هستند با اطلاعات بیشتری وارد این رشته شوند.
تحصیل رشته پزشکی در روسیه را میتوان به زبان روسی و یا انگلیسی آموخت، ابتدا در دورهای آماده سازی(پادفک) ثبت نام نموده و پس از پایان آن وارد دورهای اصلی خواهد شد. در مورد پادفک ،مطلبی به همین نام وجود دارد ،که از بیان مجدد آن در این مطلب خودداری میکنیم.
تحصیل رشته پزشکی در روسیه در سال اول بصورت تئوریک و تاکید در علوم شیمی، زیست و آناتومی بدن انسان آغاز میشود، سپس در ترم دوم از سال اول ،در کلاسهای پراکتیک ،دانشجویان بر روی جسد واقعی انسان کار میکنند ،تا با سیستم خونرسانی و عصبی انسان بیشتر آشنا شوند.
در کلاسهای شیمی، دانشجویان پزشکی در لابراتوریها با مواد شیمایی محللها و دارو سازی ابتدایی، آشنا خواهند شد.
تحصیل در روسیه همواره بسیار دوستانه و در فضایی پر از آرامش برگزار میشود ، رشته پزشکی در روسیه نیز از این قائده مستثنی نیست.
در سال دوم در زمانهای خارج از دروس تئوری، دانشجویان به بیمارستان دانشگاه رفته و بعنوان پرستار جوان زیر نظر بخش پرستاری به کمک بیماران مشغولند، اندازه گیری درجه حرارت بدن، غذا دادن به بیماران، عوض کردن ملحفه و مسائل مربوط به توالت بیمار ،از مسئولیتهای وی میباشد.
در سال بعد دانشجویان‌پزشکی در روسیه به یادگیری بیماریهای داخلی، جراحی عمومی، دارو سازی مشغول میشوند و همچنین بعنوان دستیاران سر پرستار در بیمارستان دوره های پراکتیک را می گذرانند. 
از سال سوم ،دانشجویان پزشکی در روسیه ، به یادگیری موضوعات تخصصی تر میپردازند، و با سیستم عصبی. عروق ، داخلی، چشم آشنایی بیشتری پیدا می کنند، و در بیمارستانها در بخش تزریقات فعالیت می‌کنند و همچنین بعنوان دستیار دکتر فعال خواهند بود. در این سال ،دانشجویان میتوانند رشته مورد علاقه خود در پزشکی را انتخاب نموده و بصورت تخصصی آن بخش را بیشتر بیاموزند و وارد گروه آموزشی تخصص مورد علاقه خود بشوند.
از سال بعد دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته پزشکی روسیه ، در بیمارستانها زیر نظر استاد خود و بهمراه او  بر بالین بیمار حاضر میشوند ، و در درمان بیمار به استاد خود کمک‌میکنند‌.
در ترم های بالاتر دروس تخصصی تر شده، دانشجو در بخش مورد علاقه و‌تخصص خود در بیمارستان کار میکنند ،و زیر نظر استاد به درمان بیماران میپردازد، به اینصورت که قبل از درمان بیمار ، پروسه درمان را برای استاد بیان میکند،در صورت تایید استاد،دوره درمان شروع میشود.
در هر دانشگاه پزشکی در روسیه، جامعه دانشجویان وجود دارد،که با آخرین دستاوردهای پزشکی آشنا میشوند ،تجربیات خود را با همکارانشان در میان میگذارند و در درمان بیماران با هم همکاری میکنند‌.

جهت اطلاعات بیشتر برای اخذ پذیرش در رشته پزشکی در روسیه با ما در ارتباط باشید.

# تحصیل در روسیه
# پزشکی روسیه
# پروسه تحصیل در رشته پزشکی در روسیه