بارگذاری

کار و تحصیل در روسیه

برای یافتن شغل باید از راه قانونی وارد عمل شد که در این مطلب با راههای ممکن آشنا خواهیم شد

Generic placeholder image
راشا اسکولار

بهمن 02,1397

کار و تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

کار و تحصیل در روسیه

همانطور که در برخی مطالب بصورت کلی اشاره شد، برای افرادی که با ویزای دانشجویی وارد روسیه شده اند ، اجازه کار وجود ندارد، و اگر بازرسان اداره مهاجرت که بصورت بیخبر به شرکتها و تمامی کارگاهها برای بازرسی مراجعت میکنند ، متوجه این نکته شوند، کار فرما را به پرداخت جریمه بسیار زیاد محکوم کرده و فرد خاطی نیز ممکن است تا با خطر جریمه و حتی لغو ویزا و دیپورت مواجه شود.

این مطلب به آن‌معنا نیست که هیچ امکان کاری برای دانشجویان وجود ندارد ، بلکه باید از راه قانونی وارد عمل شد که در این مطلب با راههای ممکن آشنا خواهیم شد.

طبیعتا کار در هر جایی ، نیازمند آشنا بودن به زبان آن کشور میباشد، بنابراین در ابتدا فرد باید با زبان روسی آشنا شود تا بتواند با وظایف خود آشنا شده و همچنین در آینده برای تحصیل در روسیه از آن استفاده کند.

اگر دانشجو در شرایط بد مالی بسر میبرد ، میتواند در همان دوره یادگیری و تحصیل زبان روسی ، به کارهایی مانند پخش تراکت در خیابان که روزانه ۲۵ دلار حقوق آن میباشد مشغول شود، چرا که اینکار نیاز به آشنایی با زبان روسی ندارد .

برای گرفتن اجازه کاری ،  فرد باید با ویزای تجاری وارد خاک روسیه شود، و پس از ورود ، به اداره مهاجرت رجوع کرده و کارت اجازه کاری را دریافت نماید. کسی که با ویزای دانشجویی و به قصد تحصیل در روسیه وارد این کشور شده ، اجازه دریافت اجازه نامه کاری را ندارد و برای وی صادر نمیشود.

طبیعتا توصیه راشا اسکولار بعنوان تنها مرجع تخصصی تحصیل در روسیه ، به جوانان مشتاق به تحصیل و کار در روسیه ، این است که برای شروع،  حداقل هزینه های کامل تحصیل و زندگی در روسیه را برای ۲ سال بصورت کامل با خود داشته باشند، برآورد هزینه ها با توجه به اطلاعات موجود در سایت، کار سختی نمیباشد، در مدت این ۲ سال نیز اگر درآمدی کسب شود ، برای آینده نزدیک و تحصیل در روسیه ، هزینه های زندگی و جاری آینده ذخیره خواهد شد.

در مدت این ۲ سال دانشجو با زبان روسی آشنا شده، سال اول تحصیل در روسیه را گذرانده و با جزئیات زندگی،کار و تحصیل در روسیه بصورت عینی آشنا خواهد شد. پس از آن دانشجو میتواند تا در جایی که به تخصص او نیاز دارند ، درخواست کار بدهد و از کارفرما دعوتنامه، جهت صدور ویزای تجاری دریافت نماید، بعد از دریافت دعوتنامه به ایران بازگشته و در سفارت روسیه در ایران ویزای بلند مدت تجاری دریافت نماید.

در این مرحله ویزای دانشجویی وی بصورت اتوماتیک کنسل میشود، تقریبا ادامه تحصیل در روسیه برای دانشجویان خارجی در صورت داشتن هر نوع ویزایی ممکن است ، اما بهتر است از قبل با دانشگاه خود هماهنگ نماید.

نکنه مهم این است که هر کارفرمایی دعوتنامه تجاری صادر نمیکند ، مگر اینکه فرد دارای تخصص بسیار خاص باشد که در بازار کار روسیه به آن بسیار نیاز میباشد ، بعنوان نمونه بازسازی کارهای هنری و ساختمانهای تاریخی، انفورماتیک ، برنامه نویسی پیشرفته و .. .

در همان دوره ۲ سال اول دانشجو میتواند با نیازهای جامعه کاری آشنا شده و به کسب تجربه در آن زمینه ها بپردازد، چرا که جمعیت سالمند روسیه، نیازمند نیروی جوان ، دارای تجربه و علم میباشد، کارهایی ساده مانند ساختمان سازی ، بنایی  و از این دسته شغلها را مهاجرین کشورهای شوروی سابق انجام میدهند و این شغلها بصورت تمام وقت میباشد و امکان تحصیل در روسیه و وقت آن وجود ندارد.

اگر دانشجو قادر به تهیه هزینه حداقل ۲ سال اول حضور در روسیه نیست، بهتر است فکر تحصیل و کار در روسیه را از سر خارج کند.

و اما راه ساده تر اما با درآمد پایینتر:
دانشجو علاقمند به تحصیل در روسیه،  پس از یادگیری زبان روسی و پرداخت هزینه های سال اول دانشگاه ، میتواند در وقتهای آزاد ، بعنوان کتابدار ، بخش IT دانشگاه و یا حتی با ایجاد رابطه خوب با اساتید و رئیس گروه ، بعنوان منشی و دستیار در گروه علمی خود در دانشگاه مشغول به کار شود، که این مسئله میتواند در آینده تحصیلی دانشجو در روسیه و اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه نیز به وی کمک کند. درآمد حاصل از این کارها صرفا برای هزینه تحصیل سال بعد دانشجو برای تحصیل در روسیه و ایاب و ذهاب او کافی میباشد. این شیوه برای دانشجویانی میتواند مفید باشد که هزینهای تحصیل در روسیه را بصورت کامل دارند ، اما در پرداخت برخی هزینه های جانبی ، دارای نگرانی هایی میباشند.

دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل در روسیه،  در تابستانها و اوقات آزاد به کارهای از جمله راهنمای توریستی، ترجمه و تدریس زبان مادری ( تقاضا برای یادگیری زبان فارسی بسیار پایین میباشد) ، در صورت آشنایی به زبان انگلیسی ، به تدریس این زبان مشغول میشوند.

فراموش نکنیم که هدف اصلی ما تحصیل در روسیه میباشد و نه کار ، امید آنکه هیچ دانشجویی به دلیل مشکلات مالی، در کسب علم که خود عبادت است ، دچار مشکل نشود.

راشا اسکولار در این مطلب تنها قصد دادن اطلاعات واقعی و رئال جامعه کاری روسیه را دارد ، و مانند برخی از همکاران اندک ، صرفا جهت دریافت کارمزد اخذ پذیرش و تحصیل در روسیه،  با دادن اطلاعات کذب امیدوار کننده ، جذب مشتری نمیکند.

حفظ ،حرمت، هویت، ایرانی ، هدف راشا اسکولار

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در روسیه با ما در ارتباط باشید.

# تحصیل در روسیه
# کار و تحصیل در روسیه

 

حفظ ،حرمت، هویت ایرانی ، هدف راشا اسکولار