بارگذاری

تحصیل در روسیه,سفر توریستی به روسیه,معرفی روسیه

برای اطلاعات بیشتر در باره تحصیل در کشور روسیه ، هزینهای زندگی در کشور روسیه ، ویزای تحصیلی روسیه ، ویزای کاری

Generic placeholder image
راشا اسکولار

آبان 06,1397

تحصیل در روسیه,سفر توریستی به روسیه,معرفی روسیه

تحصیل در روسیه
تحصیل در مسکو
تحصیل در سنت پترزبورگ
سفر توریستی به روسیه
حتی بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی،  کشور روسیه همچنان با اختلاف بسیار، بزرگترین کشور دنیا میباشد ، ۱/۶ کل خشکی های کره زمین متعلق به این کشور میباشد، دریاچه ها و دریاهای بسیاری در آن قرار گرفته اند که توسط رودخانه هایی که بعضا در بعضی قسمتها، پهنایی چون دریا را دارند به این دریاچه و دریاها میریزند ، والبته روسیه بیشتر بخش قطب شمال و اقیانوس منجمد شمالی را در اختیار خود دارد. 
وسعت بسیار بزرگ این کشور سبب شده تا با کشورهای بسیار همسایه باشد، همسایگان همچون: ایالات متحده آمریکا، چین،ژاپن،کره شمالی، مغولستان، فنلاند، نروژ، استونی،  اوکراین، و کشورهای شوروی سابق تنها بخشی از این همسایگان هستند.

طبیعتا این وسعت زیاد نیازمند وسائل نقلیه،خطوط ریل آهن و هوایی بسیاری میباشد، که دولت مرکزی روسی این مشکل را بسیار جدی و خلاقانه حل نموده، بعنوان مثال دولت شرکت های هوایی فعال به روسیه را ملزم به صدور بلیت هواپیما با ۱/۵ قیمت واقعی آن برای افرادی که در مناطق دور دست و شرق روسیه زندگی میکنن نموده.
پایتخت این کشور شهر مسکو میباشد، که از لحاظ جغرافیایی بزرگترین شهر جهان میباشد،  امکانات خوب و در سطح استاندارهای بین المللی این شهر، و همچنین هزینه های کم آن در مقایسه با سایر کشورهای اروپا ، تحصیل در مسکو را برای دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه تبدیل به انتخاب اول نموده. از سوی دیگر جاذبه های توریستی آن، هر ساله میزبان میهمانان بسیاری از تمام نقاط جهان شده. 

تحصیل در مسکو بسیار ارزانتر از تحصیل در شهرهای دیگر اروپا است ،که بصورت میانگین هر سال تحصیلی 6 هزار دلار برای دانشجویان هزینه خواهد داشت، همچنین صدور بدون مشکل ویزای روسیه سبب شده تا در سالهای اخیر ایرانیان متقاضی تحصیل در روسیه هرچه بیشتر به شهر مسکو و تحصیل در روسیه بیاندیشند. ( اطلاعات کاملتر در مورد شهر مسکو و اخذ پذیرش  در دانشگاههای آن برای عزیزان متقاضی تحصیل در روسیه،  در قسمت مطالب موجود است). 
سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه میباشد ، که در فاصله ۸۵۰ کیلومتری پایتخت قرار دارد، البته این فاصله با بلیت های ارزان هواپیما و قطارهای تند رو بسیار اندک شده. 
سنت پترزبورگ زیباترین شهر روسیه و به گفته بسیاری از سفرنامه نویسان ،زیباترین شهر جهان لقب گرفته.
بعلت وجود مراکز فرهنگی بسیار از جمله موزه ها ،تئاترها، کانونهای فرهنگی و همچنین نوع خاص فرهنگ مردمان این شهر، به پایتخت فرهنگی روسیه مشهور شده.

شبهای سنت پترزبورگ در کل جهان بسیار معروف میباشد و علت اصلی آن نورپردازی حرفه ایی در ساختمانهای زیبای آن میباشد و البته شبهای روشن آن نیز مزید بر علت شده. 
دانشگاههای بسیاری در این شهر میزبان متقاضیان تحصیل در روسیه هستند، و هر ساله تعداد زیادی دانشجو برای ادامه تحصیل در روسیه وارد این شهر میشوند. بعنوان نمونه دانشگاه ملی سنت پترزبورگ و یا دانشگاه پزشکی پاولوف که میزبان ایرانین بسیاری در رشته پزشکی در روسیه میباشد. ( اطلاعات کاملتر در مورد شهر سنت پترزبورگ و اخذ پذیرش  در دانشگاههای آن برای عزیزان متقاضی تحصیل در روسیه،  در قسمت مطالب موجود است). 
زبان رسمی این‌کشور زبان روسی میباشد که یادگیری آن برای متقاضیان تحصیل در روسیه،حتی متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه را دارند الزامی میباشد. 
در سالهای اخیر روسیه مورد توجه توریستهای بسیاری قرار گرفته، که عموما به دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ سفر میکنند، دولت مرکزی فدرال روسیه در سالهای اخیر تلاش نموده تا امکانات خوبی را برای مسافرین به این کشور ارائه نماید. 
برای اطلاعات بیشتر در باره تحصیل در کشور روسیه ، هزینهای زندگی در کشور روسیه ، ویزای تحصیلی روسیه ، ویزای کاری و... به مقالات مربوطه ای که در همین سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد مراجعه فرمایید.
برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت ادامه تحصیل در روسیه و یا رزرو هتل و راهنما، با ما در ارتباط باشید.